Gri Rengin Asaletini Salonlara Taşıyın

0
193

Son dönemlerde salonda ve evin birçok bölümünde gri renk kullanımı oldukça arttı. Bu durum gri renk ile birlikte uyumlu diğer renkleri ve farklı dekorasyon fikirlerini beraberinde getirdi.

Gri Renk Salonda Nasıl Kullanılmalı?

Öncelikle gri renk genişlik algısı yaratır ve birçok renk ile uyum içinde olabilir. Ayrıca kontrast renklerin uyumu salonları her zaman çok daha şık gösterecektir. Gri bir salon dekorasyonu asaleti evinize taşımaktır. Aynı zamanda gri renk sadece duvar rengi olarak değil, koltuklarda ya da birçok farklı aksesuarda da uygulanabilmektedir. Ayrıca gri birçok farklı tondadır ve sakinlik veren bir etkisi vardı. Bu tarz sakin rengi canlı renklerle de rahatlıkla kombinleyerek harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Eğer gri tonlarında halı, masa ve koltuk takımı kullanacaksanız bu rengi canlı perde ve aydınlatmalar ile beraber kullanmalısınız. Metal ya da camdan oluşan salon aksesuarları da gri renge çok yakışmaktadır.

Gri Beyaz Salonlar

Duvarların ve salonda kullanılan mobilyaların beyaz, koltukların ise gri olduğu ya da tam tersi bir dekorasyon oldukça şık bir salon görünümünü oluşturmaktadır. Turkuaz ya hardal rengi gibi canlı renklerde seçeceğiniz aksesuarlar ve bitkiler de salona farklı bir hava katacaktır. Ancak gri rengi duvarlarda kullanmak isterseniz gün ışığının geldiğine emin olmalı ya da güçlü aydınlatmalar kullanmalısınız.

Gri ve Siyah Salonlar

Tıpkı beyaz gibi siyah renkte gri ile salonlara farklı bir hava katmaktadır. Bu tarz salonlarda siyah rengi duvarlarda kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü siyah ışığı çekerek karanlık bir salon olmasına neden olacaktır. Özellikle klasik tarzda bir salon yaratmak ancak modern dokunuşlar yapmak isterseniz klasik eşyalar seçerek renkleri gri ve siyah uyumundan yararlanarak tercih edebilirsiniz. Yine sakinlikten salonunuzu kurtarmak adına aksesuarlarda sarı, turuncu gibi renkler seçmelisiniz.

Küçük Salonlar için Gri Dekorasyon

Hem geniş bir salon algısı yaratmak hem de eğlenceli bir salon oluşturmak isterseniz gri renk sizin kurtarıcınız olabilir. Gri duvar rengi ve koltuk kullanarak duvarlarda ayna kullanabilirsiniz. Lambader ile aydınlatabileceğiniz bu salonu pembe ve turuncu renkte yastık ve sehpalar ile de hareketlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz