Göz Kamaştıran Panoramik Yatak Odası Manzaraları

0
333

Geceleri mükemmel ışıklar altında yatak odanıza girerken ve sabah uyandığınızda muhteşem bir manzara ile karşılaştığınızda kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir güne merhaba diyebilirsiniz. Bu güzel anı yaşayabilmek için 270 derecelik bir açı ile yatak odanızı panoramik cam ile kaplayabilirsiniz.

Evinizin en rahat yeri olan yatak odasına pratik çözümler sunmak için mobilyanızı küçük alabilirisiniz aksesuarlarınızı naif, rengârenk ve canlı görünen objeler ve tablolardan seçebilirsiniz.

Resimde görünen yatak odası son derece modern ve şık görüntü oluşturmaktadır. Bu görüntünün içinde yatak kenarlarında yer alan avize ve ayak dibinde yer alan konforlu koltuk odaya farklı bir hava katmaktadır.

Yatak Odamı Estetik Bir Görünüme Çevirmek İstiyorum

Panoramik cam odalar sizi daha doğal bir görünüme kavuşturur. Birçok kişi panoramik camları odalarda yer alan pencere kısımlarına yerleştirmek istese de panoramik camların tavana yapılması evinizi baştan inşa etmiş ve odanızı yeniden tasarlamış gibi atmosfere dönüştürmektedir. Hayal ettiğinizde bu şekildeki bir odadan dışarı çıkmayı düşünmezsiniz. Yatak odaları insanların kendilerini en rahat ve huzurlu hissettiği yerdir. Çünkü en doğal halinizle ve en rahat tarzınızla orada vakit geçirirsiniz. Panoramik camla kaplı bir yatak odası sizin için evin bütüne haline gelebilir. Orada kitap okumak, televizyon izlemek hatta sizi dışarı yaklaştıran bir balkon varsa kahvaltınızı da orada yapmak paha biçilemez. Hayalinizde böyle bir yer varsa özel yatak odası tasarımları yapan mimari projelerden yararlanabilirsiniz.

Panoramik Yatak odasında Yerleşim Planı

Bu konuda öncelikle mobilyanız dışarı bakmalıdır. Kendi tarzınıza uygun aksesuar ve mobilya seçimi yapabilirsiniz. Uyandığınızda il göreceğiniz yer muhteşem bir manzara veya güneş ve sahil olmalıdır. Bunun için yatağınızın başlığı duvarın köşe tarafına yakın olabilir. En az 180 veya 270 derece panoramik cam olacağından tablonuzu cama asamayacağınız için yatağınız baş tarafına asmanız odanıza girdiğinizde daha estetik bir görünüm oluşturur. Yatak odası yerleşim planı yaparken sade renkler ve küçük mobilyalar odanızı daha geniş gösterebilir. Kitap okumak için küçük ama mükemmel konforlu bir sallanan koltuk ta koyabilirsiniz. Ayrıca akşamları kitap okurken hem gözünüzün ağarmaması hem de daha huzurlu ve konsantre bir ortam oluşturacağından sallanan konforlu koltuğunuzun üstüne bakan küçük loş bir ışık koyabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz