Göz Alıcı Yeni Modern Salon Dekorasyon Fikirleri

0
199

Ev dekorasyonu esnasında salonların yeri her zaman öncelik verilmesi gereken hususları kapsar. Özellikle de bir salonun şık bir görünüme kavuşması, evin genel yapısına da aynı izlenimleri katacaktır. Bu sebepten dolayı da pek çok insan için modern ve ferah salon dekorasyonu fikirlerine yönelmesini öneriyoruz. Bu tarz bir adım atıldığı zaman sizler salonlarınızı şimdiki halinden çok daha nitelikli bir konuma ulaştırabilir, bu sayede de evinizin atmosferini kaliteye ulaştırabilirsiniz.

Biz de sizler için ferah salon dekorasyonu açısından uygulayabileceğiniz birkaç önemli fikri paylaşmak istiyoruz;

Duvar kağıtlarının zemin ve mobilya ile uyumuna dikkat edin;

Salonlarınıza alacağınız mobilya seçimi açısından bakıldığında, sizler aynı zamanda duvar kağıtlarını da ona göre tasarlamalısınız. Bu durum duvar boyası içinde geçerlidir. Yani duvardaki tonun zemin ile mobilyaların genel renkleriyle uyum içerisinde olması, salonlardaki atmosferi de güçlü bir hale getirebilir. Bu sebepten de duvardaki rengin sadeliği ile çeşitliliğini mutlaka göz önüne alarak ilerleyin.

Küçük tasarımlarla salonlara naiflik katın;

Bir salon tasarımında illa ki çok fazla kalabalıklığadahil olmak gerekmez. Sizler küçük detaylarla da şık ve ferah sonuçlara erişebilirsiniz. Bu noktada bakıldığında da sizler açısından koltuk, mobilya ve benzer tarzda tasarım ürünlerine rahatlıkla adapte olmanız gerekir. Yani iki koltuk ve etrafında şekillenen sehpa ile farklı süslemeler, salonlardaki ilerleyişi daha da şık bir hale kavuşturabilir.

Renkli ve canlı modellerden vazgeçmeyin

Renk teması bir salon için her daim önemlidir. Bu sebepten dolayı da sizler salon tasarımındaki renk etkileşiminden asla vazgeçmemelisiniz. Gökkuşağı renkleri ve çeşitli tasarımları eş değer bir şekilde aktardığınız zaman, mobilya ile duvar etkileşimini de aynı şekilde ortaya çıkarmış olacaksınız.

Tüm bunların yanı sıra iyi ve ferah bir salon tasarımı için sizlerin kendi fikir ve düşüncelerinizi de etkili bir şekilde evlerinize yansıtmanız önemlidir. Farklı ve her zaman çok çeşitli bir etkileşim içerisine salonlar üzerinden dahil olabilirsiniz. Hepiniz için şık bir tasarım ağı ol masını dileriz.

CEVAP VER