Giyinme Odası İçin İlham Verici Dekorasyon Fikirleri

0
208

Evinizin küçük bir bölümünü giyinme odasına dönüştürmek adına birbirinden farklı fikirler mevcut. Özellikle de son zamanlarda kişinin sırf bu tarz bir giyinme etkileşimi gerçekleştirebilmesi için değişik tasarım seçkileri türemiş durumda. Bu da hem ev dekorasyonu, hem de estetik bir görünüm elde edilmesi açısından verimli sonuçlar oluşturmaktadır.

Biz de sizler için iyi bir giyinme odasına erişebilmeniz adına birkaç önemli püf noktayı aktarmak istiyoruz.

Çatı katları ve merdiven altlarını değerlendirin;

Çatı katı bulunan evlerin küçük bir bölümünü raf ve askılık sistemi ile giyinme odasına dönüştürebilirsiniz. Burada küçük alanları verimli kullanmak çok önemlidir. Keza aynı önemi bir merdiven altına da gösterebilirsiniz. Merdiven altlarını kapı ya da perde ile de kapatabilir, aynı zamanda hoş bir giyinme odasına dönüştürebilirsiniz. Küçük bir ayna ve çekmecelerle de destekleyip şekillendirebileceğiniz giyinme odaları, bu tarz alanlarda işinizi bir hayli kolaylaştırmış olacaktır.

Açık giyinme alanları oluşturun;

Açık giyinme alanları giyinme odanıza çok daha şık ve pratik bir ferahlık hissi kazandırabilir. Burada önemli olan şey mevcut kıyafetlerinizin eşyalarının bulunduğu alanların kapılarla kapanmasından ziyade, nizamlı bir estetikliğe ulaşabilme durumudur. Bu sebepten dolayı da sistemli ve geniş bir dolap düzeni ile giyinme odanızı şıklığa kavuşturmanız mümkün hale gelebilir.

Raylı ve çekmeceli sistemler;

Çekmeceli sistemlerin yanı sıra küçük bir giyinme odasına raylı sistem entegre edilmesi, olabildiğince pratik bir şekilde hareket edilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda da her zaman nitelikli ve sistemli bir hareket alanı da sizleri bekliyor olacaktır.

Big wardrobe in new house

Tüm bunların yanı sıra iyi bir giyinme odası tasarımını sizler el yapımı ürünlerle de gerçekleştirebilirsiniz. Palet kasalar ve meyve kasaları ile raf ile dolap sistemi oluşturabilir, olabildiğince estetik bir pratiklik durumu elde edebilirsiniz. Unutmayın ki yaşam alanlarınızın güçlü bir yapıda yön bulması biraz da sizlerin elinde olan bir şey. Bunun için her daim adımlarınızı net bir şekilde atmalı, giyinme odası başta olmak üzere evinizin birçok alanını farklı dekoratif fikirlerle şekillendirmelisiniz. Zira, bu aşamalarda Dekorizyon ailesi her zaman destekçiniz olacaktır.

CEVAP VER