Geniş Yatak Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

0
49

Büyük yatak odaları ile nasıl başa çıkılır? Bazen muazzam bir odayı dekore etmek, bir zorluk olabilir ve büyük yatak odaları, her iç mimar ya da dekorasyon aşığın için kesinlikle bir meydan okumadır. Peki, neden? Dekorasyonda denge her şeydir ve bu denge içinde kaybolmak çok kolaydır. Rahatlayın ve büyük yatak odalarında rahat hissetmeniz için yazdığımız bu fikirlere bir göz atın.

Koyu Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin

Açık renkler, mekanın derinleşmesine ve geniş gözükmesine yardım eder. Zaten böyle bir derdiniz olmadığı için koyu renkleri de hem duvarlarda hem de mobilyalarda kullanmaktan çekinmeyin. Koyu renkler, daha büyük alanların daha kolay yönetilebilir olmasını sağlamak için mükemmeldir.

Duvar Kağıtları Kullanın

Duvar kağıtlarını tercih ederken, mobilyalarınız ile zıt tonlu olanları kullanabilirsiniz. Böylece hem harika bir kontrast yaratabilir hem de modern bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Yatağı Duvar Kenarına Koymayın

Yatağı duvardan ayırmak, büyük bir yatak odasını doldurmak için harika bir yoldur ve asıl ana odak olan yatağı çarpıcı bir görüntüye ulaştırır. Lüks yatak odası mobilyaları, büyük yatak odası dekorasyonunda önemli bir rol oynayabilir.

Geniş Halılar Kullanın

Geniş yatak odalarının en konforlu tekstil ürünlerinin başında halılar gelir. Yumuşak dokulu ve geniş halılar, odanızın dekorasyonunu tamamlar ve dolu gözükmesini sağlar. Halılar yerine boydan boya odayı kaplayan halı zeminleri de tercih edebilirsiniz.

Gömme Dolap Yerine Boydan Boya Aynalı Dolaplar Kullanın

Gömme dolaplar, genellikle ufak mekanlarda alandan tasarruf etmek için kullanılır. Yatak odanız istediğinizden geniş ise burayı doldurmanın en etkili ve kullanışlı yolu dolaplar olacaktır. Boydan boya uzanan, aynalı dolaplar hem odanızda kullanışlı bir bölüm oluştururken hem de odanızın derinliğine derinlik katarak, farklı boyutlarda görüntüler almanızı sağlarlar.

Geniş yatak odaları, dar ve küçük bir yatak odasından çok daha eğlenceli ve dekore etmesi kolay olan yerlerdir. Burada dikkat etmeniz gereken herhangi bir karmaşa yaratmamanız ve odanızın ferah havasını kaybetmemenizdir. Bu nedenle sizlere sunduğumuz önerilere bir daha göz atmanızı ve buna göre tasarımlarınıza yön vermenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER