Geniş Banyolara Sahip Olanlara Özel Dekorasyon Önerileri

0
150

Küçük alanları kullanırken nelere dikkat edeceğimizi çok iyi biliyoruz. Alanımı en verimli nasıl  kullanabilirim? Bu kadar eşya nereye sığacak? gibi soruların cevapları zaten hep aklımızdadır.

Ancak çok büyük banyoya sahipseniz bu banyoyu nasıl boş görünüm elde etmeden hem de çok fazla eşya koymadan, kalabalıklaştırmadan nasıl düzenleyebilir mi hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Nadir de olsa banyoların normal boyutlarından çok daha geniş olduğu yapılar mevcuttur. Bu durumda neler yapabilirsiniz?

Güne başlangıcını yaptığınız ve günün bütün yorgunluğunu attığınız geniş banyonuz için dekorizasyon önerilerine sizler için listeledik.

Lavabo altındaki dolaba artık ihtiyacınız olmayabilir

Çünkü artık o dolap için banyonuzda seçebileceğiniz bir sürü yer vardır. Hem modern bir görünüm hem de sıra dışı olmak için lavabo altı dolabını kaldırın ve lavabonuzu vintage bir model seçerek değişikliği banyonuzda yaşayın.

Belki de lavabonuzu cam bir tezgaha yerleştirerek banyonuzun derinliğine derinlik katmak da isteyebilirsiniz. Cam tezgahınızın altına koyabileceğiniz bir kaç çeşit saksı bitkisi sizde doğanın ortasında temizlik hissini yaşatacaktır.

Büyük ve tek bir dolapta toplanın

Bir alana birden fazla dolap koymak banyonunuz ne kadar büyük olursa olsun karışık bir görünüme sebep olacaktır.

Bu yüzden hazır fırsatınız varken çift kapılı bütün temizlik malzemesi ve banyo gereçlerini içine alabilecek kadar geniş bir dolap kullanmak eşyalarınızı güzel bir şekilde bir araya getirecektir.

Çamaşır, bulaşık ve kurutma makinesi dolapları

Her ne kadar geniş bir alana sahip olsanız da bu büyük üç makine ferah alanınızı daha dar gösterecektir.

Bunlar için üç tane yan yana ya da ikisi yan yana diğeri birinin üstüne olmak üzere toplamda üç adet kapaklı alan oluşturup makineleri içine gömebilirsiniz. Bu şekilde sizin için ya da tercih ettiğiniz dekorizasyon ürünlerini üzerine koyabileceğiniz bir alan oluşturmuş olacaksınız.

Aydınlatma

Klasik aydınlatma tarzından sıkıldıysanız banyonuza koyabileceğiniz bir ayaklı aydınlatma veya çamaşır, bulaşık ve kurutma makineniz için oluşturduğunuz dolabın üzerine koyacağınız masa lambası ile banyonuzun havasını değiştirmek oldukça mümkün.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz