Genç Odası Duvarlarını Boş Bırakmayın

0
346

Genç odası duvarları, mobilyalar ve aksesuarlarla uyumlu bir şekilde süslendiğinde daha pozitif bir hava yaratmakla beraber daha güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Bu etkenler dışında duvarlar için kız ve erkek genç odası boya renkleri ile de uyumlu tercihler yapılmalıdır.

Tablolar İle Hoş Bir Görüntü Oluşturun

Sade genç odaları için en mükemmel tercihlerden biri tablolardır. Portre veya sürrealist tablolarının dışında, son dönemlerde oldukça popüler olan natural tablolar odanın havasını tamamen değiştirecektir.

Genç odası duvar boyası renkleri ile birbirine uyabilecek olan tablolar da tercih sebebi olmalıdır. Örneğin pastel tonlarda veya beyaz olan duvarlara yeşil ve mavi ağırlıklı olan tablolar daha güzel uyum sağlayacaktır.

Ayrıca genç odası dar veya küçükse, odayı daha ferah ve geniş göstermek için uzunluğu az ancak genişliği fazla olan tablolar tercih edilmelidir.

Posterlerle İlham Alın

Genç odalarını hem eğlenceli hem de ruh haline uygun olarak düzenlemenin en önemli anahtarlarından biri de posterlerdir.

Gençlerin kendileri için ilham aldığı ve örnek oluşturduğu kişilerin posterleri ile duvarları süslenebilir. Bu odanın daha sofistike görünmesini de sağlamaktadır. Ayrıca bu durum gençlerin motive olması için de önemli bir etkendir.

Fotoğraflarla Duvarlarınızı Süsleyin

Gün geçtikçe daha da popüler bir hale gelen ”Kendin Yap” akımına uygun olarak fotoğraflarla genç odası duvarları süslenebilir. Özellikle de yatakların üstüne asılan çeşitli fotoğraflar hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Bunun için çerçeveler de tercih edilebilir ancak dekoratif ışıklar daha güzel bir görüntü yaratabilir. Yılbaşında oldukça fazla kullanılan dekoratif ışıklar çalışma masasının ya da yatağın arkasında bulunan duvarın bir ucundan diğer ucuna kadar asılır.

Bunun ardından dekoratif mandallar ile fotoğraflar, ışıklara asılarak hoş bir görüntü yaratılabilir.

Bu konuda kız ve erkek genç odası renkleri ile uyumlu olan ışıklardan yana bir seçim yapılabilir.

Çalgılarınızı Duvarınıza Asın

Çalgı çalan gençler için, hem dekoratif bir görüntüye sahip olmak hem de odalarında çalgıları için ekstra yer bulmamak için çalgılar duvara asılabilir. Bir çivi yardımıyla gitar veya saz gibi çalgılar duvara asılarak hem otantik bir görünüş oluşturulabilir hem de yerden tasarruf edilerek dağınık bir oda görüntüsünün önüne geçilebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz