Genç Odası Dekorasyonunda Ranza Tercihleri

0
96

Daha gözünüzde minicik olan bebeğiniz yeni çocuk olmuştu ve siz farkına varmadan büyüdü. Artık bir birey olarak kendi tercihlerini daha istekli ifade edebilir, seçimlerini kendi yapar ve belki de sizin dahil olmanızı istemez. Genç odası hazırlamak anneler için bazen eğlenceli görünse de bu dönemin stresli dışa vurumlar bu aşamada da devreye girebilir. Bu yüzden siz siz olun, bebeğim gözüyle baktığınız o çocuğun artık sizin boyunuza yaklaşırken isteklerinin ve mantığının da büyüdüğünü fark edin. Bu yazımızda genç odası dekore edilirken nasıl tercihler yapılmalı ve genç odasında kullanılabilecek ergonomik mobilyalar nelerdir gibi sorularınıza yanıtlar vereceğiz. Hadi başlayalım:

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukluk döneminden geçişin zor olduğunu bilmeyen yok. Genç biri için oda tercihinde aksesuarlar oyuna yönelik değil evin yatak odasına yakın görünümde birey odası tarzında olacaktır. Bazen kendi sosyal tercihlerini ve beğenilerini odalarında görmek isteyebilirken bazen sakin ve genç odasından daha ciddi dekore edilmiş yaşam alanı arayabilirler. Bu çocuğun yaşı, istekleri ve mevcut şartların uygunluğu ile ilgilidir. Genç odalarında mobilyalar temel dekor parçalarıdır. Yatak ve dolap parçaları üzerinden genel dekorasyon sağlanabilir. Erkekler için ahşap, natürel klasik tercihler yerine karakteristik uzay, yarış ya da eğlence temalı dekorlar kullanılabilir. Kızlar için ise prenses modeli dekorlar her zaman favori olarak kalabilir.

Küçük Odalar İçin Genç Odası Fikirleri

Küçük odalar için en güzel aksesuar aynalardır. Güvenlik koşullarına dikkat etmek koşuluyla küçük genç odalarında da aynalardan yararlanmak mümkün. Bunun yanında açık renk mobilyalar, duvar rengi ve karmaşık olmayan uyumlu aksesuarlar naif bir görünümü destekler.

Dar Odalar için İki Kişilik Genç Odası

Küçük bir genç odasında iki çocuk kalacaksa en büyük yardımcı farklı tasarımları ve model seçenekleri olan ranzalar olur. Ranzalar ile alan çok daraltılmadan, ders çalışmak ve eğlenmek için alan kalacağından keyifli olacaktır. Ranza seçimi yapılırken güvenlik önlemleri alınarak kurulum sağlanması önemlidir. Bunun yanında iki kişilik genç odası yapılırken alan geniş ise eşit alan dağılımıyla iki oda imajı çizmek mümkün olacaktır.

CEVAP VER