Genç Kız Odaları Dekorasyonunda Aynaları İhmal Etmeyin

0
432

Aynalar en küçük odaları bile geniş gösteren evimizin bir parçası. Bulunduğu ortama derinlik kattıkları için evin her yerinde kullanılıyor. Genç kız odaları da bunlardan biri. Ayna dünyası o kadar geniş ki seçim yapmak bazen gerçekten zor. Odanın boyutu ve kullanılan mobilyalar ayna seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalardan. Örneğin küçük bir odada kalın çerçeveli ayna kullanmak odayı daraltacaktır. Bu yüzden aynanın çerçevesi odanın boyutu, duvarların rengi ve odanın mobilyalarına uygun olmalıdır. Genç kız odalarında aileler sadelikten yana olsalar da genç kızlar renkli olmasından yana. Ağırlıklı olarak pembe, mor gibi canlı renkler tercih ediyorlar.

Dekoratif ayna modelleri arasından seçim yapmak oldukça zor. Son zamanlarda led lambalarla süslü aynalar oldukça moda. Genç kız odalarında da tercih ediliyor. Hem görsel hem işlevsel olarak genç kızlara hitap ediyor. Asimetrik olan aynalar da genç kızların odasını süslüyor. Asimetrik aynalar genç kızlar için hayal dünyasına göre şekiller yaratabilme fırsatı sunuyor. Bunlar küçük boyutlu aynalar için kullanılan seçeneklerden. Boydan aynalar da genç kızların odasında kesinlikle olmalıdır. Kıyafetlerini denerken kendisini aynada görmek genç kızlar için önemli bir detay. Boydan aynalar için yumuşak çerçeveler ya da yumuşak renkli çerçeveler tercih edilmesi odada kalabalık yaratmaz. Ayrıca odaya sıcak bir hava katar. Boydan aynaları duvara asmak zorunda değilsiniz. Mümkünse yere bırakmanız odaya farklı bir hava katacaktır.

Düz aynalar kadar desenli aynalar da tercih ediliyor. Fakat düz ayna fiyatları desenli aynalara göre daha uygun. Bu yüzden de ilk tercih sebebi oluyor.

Eğer genç kız odası küçükse aynadan yine de vazgeçilmemesi gerekiyor. Kıyafet dolabının üzerine bile ayna yerleştirilebilir. Hem ayna yer kaplamamış olur hem de aynanın sağlayacağı derinlikten mahrum kalınmamış olur.

Odanın dekorasyonuna uygun olarak granit çerçeveler, klasik ya da modern çizgilere sahip çerçeveler kullanabilirsiniz. Ama tercihiniz her zaman odada kullanılan renklere ve mobilyalara uygun olmalıdır. Açık renkler her zaman ferah bir ortam yaratır. Unutmayın ve ihmal etmeyin genç kızınızın odasında ayna kullanmayı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz