Feng Shuı Rahatlığını Çalışma Odasına Yansıtın

0
410

Feng Shuı Rahatlığını Çalışma Odasına Yansıtın

Feng Shui, pozitif enerjinin dışarı çıkabilmesi için ev içerisindeki nesneleri belli kurallar dahilinde düzenlenmesi amacını taşımaktadır. Çalışma odalarında da kendi hayatınızda başarıyı yakalamak ve pozitif enerjiyi odaya yansıtmak için Feng Shui öğretilerinden faydalanabilirsiniz.

Çalışma odası Feng Shui’ye göre nasıl olmalı?

Öncelikle havanın temiz olduğu ve rahatça oksijen akışının sağlandığı bir çalışma odası yaratılmalıdır. Eğer oksijeni çok alamadığınız bir odaya sahipseniz tuz lambası ile negatif enerjiyi kırabilir ve temiz havayı soluyabilirsiniz. Feng Shui’ye göre mekanlarda loşluktan kaçınılmalı ve doğal ışıktan uzaklaştırılmamalıdır.

Bu nedenle çalışma odalarında da yapay ışık yerine daha çok gün ışığından faydalanabileceğiniz perdeler seçilmelidir. Ayrıca floresan yerine gün ışığı olan ampüller çalışma odasını rahatlatmaktadır. Çalışma odalarında masaların konumu çok önemlidir. Feng Shui öğretilerine göre masalar kapıya dönük olmalı ve masa düzeni de 9 kareden oluşan bir düzenlemeden tasarlanmalıdır.

Bu 9 kare eşyaların sembollerini temsil eder ve bolluk, saygınlık, aşk, aile, sağlık, yaratıcılık, akıl, kariyer ve sosyal hayat ile ilgili görseller barındırır. Örneğin; yaratıcılığın olmazsa olmaz olduğu çalışma masasında çizim defteri ya da not defteri bulundurarak bu bölüme bu eşyanızı koyabilirsiniz.

En önemli çalışma odası eşyası olan masa lambasını masanızın güney kısmına konumlandırmanız destek enerjisi almanızı sağlamaktadır.

Çalışma odalarında kullanılabilecek aksesuarlar:

Feng Shui’ye göre bazı ev aksesuarları çalışma odalarında kullanıldığında pozitif enerjiyi güçlendiriyor ve kişilere başarı kazandırıyor. Su fotoğrafları ya da bir akvaryum çalışma odalarında kullanılarak bu enerji akışı rahatlıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca çalışma odanızda koltuk kullanmak isterseniz beyaz renk tercih etmeli ve yanında küçük metal aksesuarlara yer vermelisiniz.

Eğer çıkıntılı köşelere sahip bir çalışma odanız varsa bu köşelere iri yapraklı ev bitkileri yerleştirmeli ve bu çıkıntılardan kurtulmalısınız. Ayrıca bu tarz ev bitkileri sayesinde çalışma odası her zaman ferah ve temiz kokar. Ayrıca antik objeler Feng Shui’ye göre çalışma odasında yer almaması gereken objeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu tarz süs eşyalarından mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz