Feng Shui Esintisini Oturma Odasına Yansıtın

0
69

Oturma odası aile bireylerinin tamamının yaşadığı ve özenli dekorasyon edilmesi gereken alandır. Feng Shui öğretisine göre de oturma odaları oldukça önemlidir ve pusula ile yönlerle dekore edilmelidir.

Feng Shui’ye Göre Oturma Odası Nasıl Olmalıdır?

Feng Shui’de pusula ile yönler belirlenir ve dekore işlemi buna göre yapılır. Oturma odası da hangi yöne denk geliyorsa buna göre düzenleme yapılmalıdır. Ancak her yön için belirli bazı olumlu ve olumsuz yöntemler bulunuyor. Örneğin spot ışıklandırmalardan kaçınmak ve çerçeve içine alınan yelken ya kelebek panoları gibi aksesuarlar Feng Shui’ye göre olumsuz kabul edilmektedir. Bu tarz aksesuarlar tutsaklığı sembolize eder ve negatif bir enerjiyi alana yayar.

Ayrıca şekil olarak Feng Shui’ye göre en ideal oturma odaları kare ya da dikdörtgen olan odalardır. Ayrıca sürekli temiz tutulması gereken ve bireylerin gelişimi için büyüyen bitkilerin tercih edileceği oturma odaları pozitif bir enerji yayacaktır.

Kuzeye Denk Gelen Oturma Odaları

Özellikle ailede çalışan kişiler varsa onların ilerlemesine şans veren oturma odaları olarak tanımlanan bu odalarda enerji buna göre düzenlemek gerekmektedir. Su ile bağlantılı resimler, meslekle ilgili birkaç aksesuar ve bilgisayar bu yöndeki oturma odalarında kariyer için hedefe ulaşmada yardımcı olacaktır.

Batıya Denk Gelen Oturma Odaları

Çocuklarla ilgili olan bu yön birçok anlamda pozitif enerji oluşturabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen aileler ya da çocuklarla problem yaşayan aileler bu oturma odalarında pastel renkler tercih etmeli ve oturma alanlarını beyaz seçerek güçlü bir enerji yaymalıdırlar. Batı yönüne denk gelen oturma odalarına konulan bebek figürü çocuk sahibi olmak isteyenlerin hedefe ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Güneye Denk Gelen Oturma Odaları

Toplum içerisinde bulunulan konumla alakalı bir yön olan güneyde parlak sarı, turuncu ya da kırmızı gibi renkler ağırlıkta kullanılmalıdır. Saygınlık için ev dekorasyonunun da buna göre düzenlenmesini gerektiren bir alan olan güney yönü oturma odasında kırmızıların baskın olmasına engel olmalı ve iş hayatında itibar oluşturan objelere yer verilmelidir.

Doğuya Denk Gelen Oturma Odaları

Bu yön iyi aile ilişkileri ve sağlığı temsil eder. Ahşap mobilyalar ve canlı çiçekler ile dekore edilen bu yöndeki oturma odaları daima enerjiyi temsil ettiği sembollerde yüksek tutar.

CEVAP VER