Evinizin Keyfini Rahat Kanepelerle Çıkarın

0
67

Yorgun argın geldiğiniz işten sonra şöyle rahat bir kanepeye uzanıp sinema keyfi yapmayı mı arzuluyorsunuz? Ya da akşam haberlerini izlerken her bir yanı sizi rahatsız eden kanepelerinizi rahatlarıyla değiştirmek mi amacınız veya yatılı misafirlerinizi konforlu bir gece mi yaşatmak istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımız tam da size göre.

Günümüzde pek çok evde kullanılan, genellikle oturma odalarında tercih edilen kanepelerinizi seçerken acele etmeyin. Birbirinden farklı çok sayıda kanepe modellerinin bulunduğu mobilya piyasasında önceliklerinize ve tarzınıza uygun kanepeyi bulmanız çok da zor değil.

Eviniz Darsa Çekyat Kanepeler Tam Size Göre

Yatılı misafirleriniz çok geliyorsa, eviniz de darsa çekyat kanepe modelleri sizin için biçilmiş kaftan. Aynı zamanda yatak olabilen çekyatları tercih ederken, açılıp kapanmasının kolaylığını mutlaka test edin. Farklı şekillerde açılma fonksiyonları olan çekyatların mümkün olduğunca hem en kolay hem de yerinden kıpırdatma ihtiyacı olmadan açılanını almanız kullanımda büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Bu fonksiyonlarının yanı sıra çekyatınızın baş ve oturma bölgesinin bağlantısı da dikkat edilecek hususlar arasında. Eğer bağlantı bölgesinde büyük bir boşluk varsa o çekyatta yatacak kişi geceyi pek de rahat geçiremeyecektir.

Çekirdek Aileler için İkili Kanepeler İdeal

Evde sadece eşiniz ve siz varsanız ya da çok kalabalık bir aileye sahip değilseniz, o zaman kanepelerinizi büyük almanıza gerek yok. İkili kanepe modelleri sizin ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Odanızın büyüklüğüne göre farklı genişliklerde tercih edebileceğini ikili kanepe modellerinde televizyon izlerken ya da uzanmak istediğinizde sizi rahat ettirecek kolçaklara ya da minderlere sahip olmasına özen gösterin. Böylece akşam ailecek sinema keyfi yaptığınızda ya da uzanıp haberleri izlediğinizde konforu da yaşayabilirsiniz.

Keyfinize Düşkünseniz TV Koltuğuna Dönüşen Kanepeler Seçin

Klasik tarzdaki kanepeler yerine daha büyük konfor sunan TV koltuğuna dönüşebilen kanepeler de son dönemlerde mobilya sektöründe sıkça kullanılıyor. Eğer keyfinize düşkünseniz, televizyon karşısında ayaklarınızı uzatabileceğiniz bu modeller tam size göre. İstediğinizde koltuk olan, istediğinizde uzanabilme imkanı sunan bu kanepeler, ayrıca çocuklarınızla ya da eşinizle yan yana otururken size dinlenme fırsatı da sağlıyor.

CEVAP VER