Evinizin Her Köşesine Büyüleyici Dokunuşlar

0
13

Yaşadığınız sürece boyunca en çok vakit geçirdiğiniz alanlardan biri olan evinizde mutlu bir şekilde yaşamanız ve keyif almanız için size 5 adet dekorasyon önerisi hazırladık.

Evinizin Her Köşesinde Kullanabileceğiniz Kutu Raflar

Son zamanlarda oldukça moda olan ve birçok evde kullanılmaya başlayan kutu raflar, ilk zamanlardaki etkisini korumaya devam ediyor. Evinize fazlasıyla modern bir hava katan bu raflar aynı zamanda birçok eşyanızı da ortadan kaldıran yaratıcı bir tasarım. Hem göze hoş görünen hem de oldukça fonksiyonel bu dekorasyonu evinizin herhangi bir odasında kullanmanız mümkün. İsterseniz kitaplık, DVD’lik yapın isterseniz biblolarınızı ve diğer süs eşyalarınızı koyabileceğiniz bir raf olarak kullanın.

Küçük Mutfağınıza Dev Bir Mutfağa Dönüşsün

Özellikle son zamanlarda yapılan evlerin mutfak kısımlarının oldukça küçük olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu nedenle de küçük bir mutfağı fonksiyonel hale getirmek için birkaç sihirli dokunuş yapabilirsiniz. Mutfağınızın duvar rengini ve içerisinde yer alan mobilyaları açık renk olarak seçmeniz, hem sizi daraltmaz hem de mutfağınızı geniş gösterir. Size mutfağınızda zaman geçirmek için daha çok şevk verir. Mutfak dolaplarınızın altında kalan boş kısımlara askılık takmanız ve tezgahınızın üstünde raflara yer vermeniz eşyalarınızı ortadan kaldırabilmenizi ve onların yer kaplamamasını sağlar. Yine mutfakta yer açabilmek için duvara monte edilebilen katlanabilir masa ve küçük tabureler kullanabilirsiniz.

Banyonuzda Pratik Alanlar Yaratın

Eğer banyonuzun da ferah olmasını ve eşyalarınızın çok yer kaplamamasını istiyorsanız, banyonuzdaki tüm kapakları değerlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Dolaplarınızın kapağına askılık ve raflar yaparak. Böylece asılması gereken süpürge tarzı eşyalarınızı, bezlerinizi asabilir raflarınıza deterjanlarınızı, bakım ürünlerinizi dizebilirsiniz.

Duvarlarınız Boş Kalmasın

Yine son zamanların trendlerinden biri olan sticker’lar ile duvarlarınızı oldukça az bir maliyetle renklendirebilmeniz ve evinize farklı bir hava katabilmeniz mümkün.

Evinizi Çiçeklerle Süsleyin

Kuşkusuz ki saksılar ve içerisinde yer alan çeşitli çiçekler evinizi renklendiren, ev sakinlerinin enerjisini yükselten en önemli etkenlerden biri. Ama merak etmeyin, güzel bir saksı edinmek için para harcamanıza hiç gerek yok. Kendi zevkinize özgü saksılarla evinizi renklendirebilirsiniz. Evde çokça bulunan büyük pet şişelerinizi şekilli bir şekilde kesebilir, belki spreyle boyayarak çok güzel bir saksı yapabilirsiniz. Artık kullanmayı bıraktığınız renkli süzgeçlerinizi ya da eski avizenizi, eski demliklerinizi, hatta belki çöpe atmak üzere olduğunuz boya kutularınızı saksı olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca bunların çok özgün ve ilgi çekici olacağını.

CEVAP VER