Evinizi Baştan Yaratacağınız Dekorasyon Örnekleri

0
152

Evinizi tamamen baştan dekore etmek oldukça zahmetli olmakla birlikte aynı zamanda size pozitif bir enerji vererek, küçük dünyanızda huzurlu bir ortam da sağlamaktadır. Birçok kişinin hayalinde evinin her odasını farklı ve renkli tasarımlarla dekore etmek ve kendini rahat hissetmek vardır. Her ne kadar iyi bütçe ayırsanız da bir evin içini sıfırdan döşemeye çalışmak yeni bir eve yerleşmekten daha yorucu olabilir. Ama devamlı değişen ve insanların huzurlu ve sağlıklı bir ortam aradığı dünyamızda, fazla zaman geçirdiğiniz bir yerde değişiklik yapmak artık bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Bugün birçok mekân ve odalar, modern ev tasarım modellerine göre dekore edilmektedir.

Evimi Nasıl Dizayn Etmeliyim?

Öncelikle evinizin tamamının veya bir odanızın ciddi bir revizyondan geçmesi gerekiyorsa öncelikle evi şık gösteren şeyin dekorasyon olduğunu bilmelisiniz. Mobilya ve aksesuarlar ise bu dekorasyonu tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Bu fikir tıpkı bir insanın iyi bir ortama giderken güzelce giyinerek özenli şekilde dışarı çıkması gibi atmosfer oluşturmaktadır. Mesela modern tasarımlarla donatılmış salon ve odalara göz attığımızda resimdeki gibi renkli veya sade olarak farklı tasarımların yer aldığı ev dizayn örnekleri ön plana çıkmaktadır.

Evimi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eğer bir solonu dekore edecekseniz öncelikle bu salonun boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü alacağınız mobilyalar ve kullanacağınız yer aksesuarlarını bu boyuta göre yerleştirmeniz gerekir. Geniş odalarda büyük oturma gurupları, halılar ve diğer tablo, aydınlatma gibi nesneler size daha konforlu bir ortam sağlamaktadır. Küçük alanlarda ise küçük aksesuarları tercih etmeniz alanın daha büyük gözükmesine olanak sağlar.

Evimi Pratik Dekore Etmek İstiyorum

Özellikle küçük evlerde yaşamak ve yeniden dekore etmek için daha geniş kapsamlı düşünmeniz gerekiyor. Ayrıca maddi durumunuz da kısıtlı ise az para ile mükemmeli oluşturmak için size pratik ev dekorasyon fikirleri verelim:

  • Satın almadan, daha kullanışlı olabilecek aksesuarları kendiniz yapabilirsiniz.
  • Kullanmadığınız malzemeleri, küçük rötuş ve boyamayla kullanışlı ve dekoratif hale getirebilirsiniz.
  • Mesela yenilediğiniz veya elinizde bulunan dekoratif kapı kollarını havlu askılığı olarak duvara monte edebilirsiniz.
  • Kâğıt Havlı askısıyla bilekliklerinizi bir arada duracak şekilde yerleştirebilirsiniz.
  • Eski çekmecelerinizi küçük değişikliklerle duvara monte edip aksesuar koymak için kullanabilirsiniz.
  • Duvar dekorasyonlarında farklı yol izleyerek tabloların yerine farklı tasarımlarda bakır ya da gümüş tepsiler asabilirsiniz.
  • Eğer küçük bir salona sahipsiniz orta sehpa olarak cam sehpa kullanabilirsiniz. Böylece salonunuz daha büyük gözükebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz