Evinizi Baştan Sona Yenileyin

0
25

Ev dekorasyonu herkesi ilgilendiren önemli bir konudur. İnsanların en çok zaman geçirdiği yer evleridir. Bu nedenle kendi seçtikleri ve rahat ettikleri bir ortam oluşturulmalıdır. Evinizi baştan sona değiştirebilir, evin her köşesini zevkinize göre değerlendirebilirsiniz. Bunun için büyük dokunuşlar yapmanıza gerek yoktur. Ufak dokunuşlarla bile evinizde büyük fark yaratabilirsiniz. Fakat evinizi baştan sona değiştirmek için evin zemininden duvarlara, mobilyalardan aksesuarlara kadar düşünmelisiniz. Ev yenileme fikirleri için internet üzerinden konseptlere bakabilir, fikir edinebilirsiniz.

Ev Yenilemeye Zeminden Başlayın

Evin zemini gelen herkes tarafından ilk göze çarpan şeydir. Ev dizayn fikirleri denince akla ilk zemin gelir. Bu nedenle mobilya ve duvar renginizle uyumlu olmayan bir zemin eşyalarınız üzerinde kötü etki yaratacaktır. Zemin için laminat parke tercih edebilirsiniz. Laminat parke hem dayanıklıdır hem de oldukça şık bir görünüm vermektedir. Bu sene koyu renkli laminat parkelerden açık renklere doğru bir geçiş olmuştur. Açık renkli parkeler yine gözde olmuş, insanlar tarafından çok sık tercih edilmeye başlanmıştır. Açık renkli parkeler odayı olduğundan daha geniş gösterir. Ayrıca ferah ve iç rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Ahşap Oturma Odası Fikirleri

Eski evi yenileme fikirleri kafaları karıştırabilir. Dekorasyonla ilgili insanların tercihi ettiği birçok tarz vardır. Retro, vintage, eski Osmanlı ihtişamında alaturka tarz ve modern tarzlar çok sık kullanılmaktadır. Modern bir ev dizaynında ahşap oldukça iyi bir maddedir. Ahşap malzemeler hafif olduğu için monte etmesi de kolay olacaktır. Mobilyalarınızda ahşap kullandığınızda sade ama modern bir görünüm elde edersiniz. Renk geçişleri yumuşak olmalıdır. Krem, bej, gri, mavi ve beyaz gibi renkler evinizde rahat hissetmenizi sağlar, ferah bir ortam oluşturursunuz.

Aksesuar da evin olmaza olmazlarındandır. Modern ve sakin bir oturma odası için tablolar kullanabilirsiniz. Odada bir şömine veya kitaplık da oldukça şık duracaktır. Hem rahat hem de şık bir oturma odası için renk geçişlerine, aksesuarlara ve renk uyumlarına dikkat etmelisiniz. Hayalinizdeki evi oluşturmak sandığınızdan daha kolaydır. Gerekli malzemeleriniz varsa dekorasyonu kendiniz yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER