Evinize Yeni Bir Görünüm Kazandıracak Laminat Parke Modelleri

0
178

Evlerin zemini ilk göze çarpan detaylardır. Kötü bir zemin üstüne dizilen eşyalar mükemmel olsa da zeminden dolayı sönük kalır. Evin zeminini seçerken gerektiğinden özenli davranmalısınız. Mobilyalarınızla bir uyum içinde olmalı, duvarların rengiyle kötü bir görünüm oluşturmamalıdır.

Laminat parke ile eviniz bambaşka bir gürünüm kazanabilir. Eski mobilyalar dahi yeni görünebilir. En çok tercih edilen laminat parke renkleri genellikle açık renklerdir. Koyu renk laminat parke modası geçmiş olup açık renkler tercih edilmeye başlanmıştır. Açık renkler tekrar gündeme gelmiş ve ilgi çekmiştir. Bunun en büyük sebebi insanlar açık renkli parkeler sayesinde ferah ve huzurlu hissetmektedir.

Laminant parke renkleri seçerken sadece dekorasyon değil, ortamın toz gösterme olasılığı da hesaba katılarak seçim yapılmalıdır. Koyu renk parkeler çizik, toz ve izleri daha çok belli eder. Ayrıca ortamı daha karanlık bir havaya sokmaktadır.

Ferah bir ortam istiyorsanız açık renkler sizin için daha uygundur. Açık renklerde en çok tercih edilen trend renk akçaağaç parke rengi denebilir. Ayrıca açık renkli parkeler ortamı daha geniş göstermektedir. Bu tarz ufak detaylarla küçük olan odalarınızı göze daha büyük gösterebilirsiniz. Koyu renkler ise odayı lüks ve ağır gösterir. Koyu renkli parkeler mobilyalarınızla birlikte boğucu ve karanlık bir ortam oluşturmuyorsa doğru tercih edilmiş koyu renkli parkeler evinize gösteriş ve ihtişam katar.

Laminat Parkenin Faydaları

Laminat parke ısıya dayanıklı olmasıyla bilinir. Özellikle kış aylarında sıcaklığı fark edebilirsiniz. Ayrıca laminat parke çok sağlamdır, darbeye ve aşınmaya karşı dirençlidir. Laminat parke sigara külü ve yanıklara karşı da dirençlidir. Laminat parkenin birçok faydası vardır. Dekorasyon açısından da oldukça şık ve çeşitlidir. Parke modelleri 2017 yılında oldukça zenginleşmiştir.

Fiyat açısından da evinizin bütçesini sarsmaz. Her bütçeye uygun laminat parke bulunur. Dekorasyon amaçlı laminat parke çok sık kullanılır. Fakat bahsedilen faydaları da gözden kaçırılmamalıdır. Kullanımı rahat ve şık olması insanların tercih sebebidir. Renk seçiminde mobilya ve duvarlarınızdan yardım almalısınız. Birbirine uyumlu bir şekilde dekore etmelisiniz.

CEVAP VER