Evinizde Bir Dinlenme Alanı Oluşturun

0
17

Yorgunluk, zamanın kaçınılmaz kelimesi bu olsa gerek. Yetişmesi gereken işler,arkadaşlar,aile derken kendine vakit ayırmak şöyle dursun bazen yetişilmesi gereken işlere bile yetişemiyor ki insan.Hal böyle olunca zamanı dağınık kullanıyor ve hi çbir verim almamaya başlıyor. Şimdi oturduğunuz yerde bu yazıyı okurken derin bir nefes alın ve dikkatle okumaya devam edin. Çünkü siz önemlisiniz ve bunu kendinize hissettirmenize ihtiyacınız var. Hayatta her ne olursa olsun,işler aksasa da problemler çıksada ya da bunun tam tersi olarak her şeye yetişmiş olsanız hepsinin içinde kendinize vakit ayırmadıkça kafanızı rahatlığa ulaştırmadıkça ne olursa olsun kenidinizi ihmal etmiş olursunuz ve çabuk yıpranırsınız. Hayattan zevk almaya bakın.Nasıl zevk alırsınız? Tabii ki en fazla vakit geçiridğiniz yerde kendinizi motive edecek bir alan oluşturduğunuz da tüm işleriniz daha verimli olacak ve siz kendinizle başbaşa kalma imkanı bulacaksınız. Peki, böyle bir ortamda ne olmalı? İşte size birkaç öneri:

Hobileriniz

İşte keyfinizi yerine getirecek o küçük mutluluk hobilerinizde.Maketten ev yapmak, origami, puzzle, sevdiğiniz kitaplar, yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız sevdiğiniz renkte kalemler ve kağıt, boyama yapmak, sudoku, bulmaca çözmek gibi genişletilebilir hobi imkanları…Siz de çoktan hobisini keşfetmiş biriyseniz ve bu şekilde kafa dağıttığınızı düşünüyorsanız kendiniz için evinizde hobilerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz bir yer edinin.

Yeşilin Enerjisi

Enerjisi üstünde olan bu renk kendiniz için oluşturduğunuz alanda bulunursa size pozitif etki edecektir. Bitkiler tabii ki de yeşilin baş tacı. Çiçekler ile vakit geçirmek ilaç gibi gelecek ve sizi dinlendirmeye yetecektir. Kuruyan birkaç yaprağı da saklamak için defterin arasına koyabilir ve bunu koleksion haline bile getirebilirsiniz. Yeşil renk sadece bitkiye özgü diye bir şey yok tabii ki bu tamamen tercih meselesi eğer siz bitki tercih etmeyecekseniz hobi alanınızda bu rengi kullanabilirsiniz. Kitap ayraçlarınız, kalemliğiniz, kahve fincanınız, minderlerinizde de bu rengi tercih edebilirsiniz. Yeşili yorumlayacağınız alan tamamen size kalmış.

Sessizlik ve İç Huzur

Evinizin en dinlenilebilir köşesi olmalı burası. Gürültüden uzak ve sakin. Size doğru kararlar verdirtebilecek ve kaliteli düşünmenizi sağlayabilecek olan bu alanda kendinizi bir hayli özel hissetmelisiniz.

Ferah Oturma Alanı

Sizi sıkmayacak renkler kullanmaya dikkat edin. Açık renkler tercih edin.Ama mutlaka sevdiğiniz renklerden de yardım alın. Simsiyah bir odanın vereceği yorucu etki yerine kullanabileceğiniz renk alternatiflerini deneyin. Beyaz üstüne siyah desenli minderler ya da turuncu bir sandalye eğer maviden hoşlanıyorsanız mavi bir koltuk… Unutmayın bu alan tamamen sizin dinlenmeniz ve kendinizi iyi hissetmeniz için.Burada vakit geçirmek isteyenler de kendini dinlenirken ve hafiflerken bulmalı. Zevkinize güvenin ve evinize uygun dinlenme alanını en güzel şekilde belirleyin.

CEVAP VER