Eviniz Sizin Tarzınız

0
21

Bir kadının evi, kendisi için korunaklı bir kale ve kendisini yansıttığı en önemli yerlerden biridir. Kimisi İngiliz tarzı mobilyalarla donatmayı severken kimisi ise evini tamamen Türk gelenekleri ve görenekleriyle donatır. Kimisi mutfağıyla salonunu birlikte isterken kimisi ayrı olmasını sever. İşte kadınların tarzını yansıtan evlerin de en dikkat çeken ayrıntıları:

Duvarların Renkleri Önemli

Evin bulunduğu konum önemli. Güneş alan salonlar için koyu renkler isteğe bağlı tercih edilebilir; fakat güneşin çok az girdiği odalarda açık renklerin kullanılması daha önemlidir. Son yılların trendlerinden olan üç duvarın aynı renk 1 duvarın farklı renkler de olması ise odaya bir hareketlilik katıyor. Kadınların daha çok evlerini bej, şampanya rengi ya da kırık beyaz kullanması evlerine bir sadelik ve bir ferahlık sağlıyor. Canlı renkleri seven kadınların ise mutfak duvarlarında seçtiği renklerle bunu gösteriyor.

Kitaplık Deyip Geçmemek Gerek

Kitaplar, okumasını seven insanlar için bir yol gösterici ve biraz dünyadan uzaklaşma yoludur. Kitaplara değer veren insanlar onların yıpranmaması, zarar görmemesi için de elinden geleni yaparlar. Bir eve girdiğiniz zaman göze çarpan en önemli detaylardandır kitaplıklar. Bazen koltuk kenarında bulunan bölümler, bazen ortada ki sehpaların altına koyulurken kimileri ise onlar için kocaman kütüphaneler kurabiliyor. Klasik sevenler için ahşaptan ve önü pencereli kitaplıklar yapılırken, modern ve gösterişli olmasını isteyenler için merdivenle çıkılacak duvar kütüphaneleri yapılabiliyor. Dikkat çeken bir kitaplığın olması kadınların tarzını yansıttığı evlerin de önemli bir ayrıntı oluyor

Hem Rahat Hem Gösterişli Koltuklar

Salon duvarlarınızı dikkat çekecek bir renkte değilse koltuk seçimin de biraz renk değişikliğine gidilebilir. Günümüz de en çok tercih edilenler arasında L koltuk tarzı ve renkli desenleri olan koltuk takımları bulunuyor. Eğer koltuklarınızı koyu renklerde seçmek isterseniz ise güneş değmemesine dikkat etmeniz gerekmededir.

Mutfak Dolapları Tarzınızı Yansıtıyor

Şüphesiz bir kadının evinde en fazla zamanını geçirdiği ve kendini daha rahat ifade edebildiği yerlerden biridir mutfakları. Bazı kadınlar tek renkte tercih ederken bazı kadınlar ise olabildiğince canlı ve dikkat çeken renkler kullanmaktadır. En fazla tercih edilen mutfak dolaplarının renkleri arasında siyah, beyaz, gri ve vişneçürüğü bulunuyor. Dolapların perdelerle uyumu ise mutfaklara daha güzel bir hava katıyor. Mutfak dolaplarının seçimi kadınların tarzını yansıttığı evlerin de kendilerine ait bir alan sağlıyor.

CEVAP VER