Evini Yenileyeceklere Salon Dekorasyon Önerileri

0
133

Özellikle ev yenileyen bireyler salon dekorasyonu için çokça zaman harcıyor. Salon dekorasyonu kafanızda bir fikir olmadığında oldukça zor bir iş oluyor. Ancak salon yenilerken unutmamanız gereken ilk başta renk belirlemesi yapmalı ve buna göre dekore etmeye başlamalısınız.

Modern Salon Dekorasyonu

Modern mekanlardan hoşlanıyor ve salonunuzu da buna göre dekore etmek istiyorsanız yaşam alanınızda mobilya ve aksesuarları buna göre seçmeye özen göstermelisiniz. Minimal bir şıklığın modern çizgilerle birleşmesine en iyi örnekte beyaz bir salon olmalıdır. Sade ve şık bir dizayn oluşturan gri renk duvarlar ve buna uygun beyaz L model koltuk sizi modern bir salon dekorasyonuna sürüklüyor. Ayrıca renkli patchwork halılar da bu tarz dekorasyonu oldukça kuvvetlendirmektedir.

Ahşabın Yoğun Olarak Kullanıldığı Salonlar

Hem modern hem de klasik bir dekorasyona göz kırpan ahşap birçok kişinin sevdiği bir malzemedir. Farklı kullanımda hem tavanda hem de zeminde ahşap kullanarak ve el işlemesi olan son trendler arasında yer alan ahşap yemek masalarını kullanarak oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Son zamanların trend dekorasyon önerileri arasında yer alan geometrik parçalar ve raflarda bu tarz bir dekorasyona olumlu bir etki sağlayacaktır.

Küçük Salonlar için Pratik Alanlar Yaratmak

Nişler her zaman hem şık bir görünüm oluşturacak hem de kirişler ya da kolonları kapatmak için en iyi yardımcı olacaktır. Seçtiğiniz duvar rengi ile uyumlu ya da tam tersi zıt renkte nişler elde ederek spot aydınlatmalarla küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Ayrıca bu tarz nişleri sadece renklendirmek yerine doğal taşlar ile kaplayabilir ve salonda farklı bir hava katabilirsiniz.

Salonda Detayların Önemi

Genel bir havada salon dekore etseniz de küçük detaylar salona her zaman farklı bir hava katmaktadır. Örneğin bir duvarın farklı bir renge boyanması ya da tablo gibi aksesuarlar her zaman tamamlayıcı bir unsurdur ve dikkat çekmektedir. Son trendler arasında yer alan 3 boyutlu duvar panelleri de küçük salonlara derinlik katmak için kullanılabilir. Bu paneller duvar veya tavanda yer alabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz