Evini Feng Shuı Rahatlığına Göre Dizayn Etmek İsteyenlere Öneriler

0
98

Feng Shui bir Çin öğretisi olup dekorasyonda doğa ile uyumu yakalamaya çalışır ve bunu yaşanılan tüm mekanlara uygular.

Feng Shui’ye Göre Olması Gerekenler

Feng Shui’ye göre ev dekorasyonundan önce yapılacak ilk şey evin aydınlık olmasıdır. Ancak evin aydınlığı yeterli düzeyde sağlanamıyorsa dekore yöntemlerinde aydınlık çözümler üretmek gerekmektedir. Ayrıca bu felsefeye göre evin içerisinde taze ve canlı çiçeklere yer vermek mekanın enerjisini yükseltir. Bu nedenle belirli köşeleri çiçeklere ayırarak pozitif enerjiyi sağlamalısınız. Sadece genel düzenler değil, her odaya göre de farklı farklı Feng Shui düzenlemeleri bulunmaktadır.

Çalışma Odası için Feng Shui Düzenlemeleri

Çalışma odasında kullanılması gereken renk kırmızı olmalıdır. Bu çalışma enerjisini arttırmaktadır. Bu nedenle tablo ya da aksesuarlarda kırmızı rengi tercih etmelisiniz. Ayrıca bu felsefeye göre göz yoran kütüphanelerden kaçınmalı ve kapalı kütüphanelere yer vermelisiniz.

Yatak Odası için Feng Shui Düzenlemeleri

Hayatın üçte birini uyuyarak geçirdiğimiz düşünülerek bu oda felsefeye göre önemlidir. Bu nedenle sakinleştirici formlar kullanılmalı ve renk buna göre seçilmelidir. Enerjinin uyuyan kişiler üzerine gelmemesi açısından yatak doğru konumlandırılmalıdır. Örneğin; kapı karşısına yatak konulmamalıdır. Televizyonun da uykudaki insanların enerjileri kazanmalarını engellediği düşünüldüğünden Feng Shui’ye göre yatak odasında kullanılmamalıdır.

Banyo için Feng Shui Düzenlemeleri

Aydınlık ve temiz bir hava gereken banyolarda klozet kapağının mutlaka kapalı tutulmasını söyleyen Feng Shui felsefesi aynı zamanda renk olarak da beyaz ve pastel tonların kullanılmasının doğru olacağını savunuyor.

Feng Shui’ye Göre Dekorasyondaki Yanlışlar

Pozitif enerji için bu felsefeye göre birçok yanlış yapıyoruz. Örneğin aynalar bu yanlış düzenlemelerde çokça dikkat çekiyor. Kapı karşısına ayna koymaktan kaçınmalısınız. Özellikle giriş ve hollerde bu kullanım yaygındır. Ancak bu durum gelen pozitif enerjinin içeri girdikten sonra geri dönmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle aynalar yan duvarlarda olmalıdır. Ayrıca kurumuş çiçekleri ev dekorasyonunda pozitif enerji için kullanmamalısınız. Ayrıca mutsuz, hüzün duygusunun yoğun olduğu fotoğraf ya da posterlerden ev dekorasyonda kaçınmalı ve negatif enerjiyi bu resimlerden almamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz