Evin Tarzını Değiştirecek En Şık Antika Aksesuarlar

0
51

Yıllar hatta asırlar geçmesine rağmen insanların buluştuğu ortak noktalardan birini ele almak istedik: Ev dekorasyonu. Taş devrinde mağaralarda yaşayan insanların taşları yontup cilalayıp kullanıldığı görülmüştür. O günlerden günümüze geçen birçok çağ ve haliyle değişen objeler var. Antika diye tabir ettiğimiz objeler ise eski bir zamanda ince işçilikle üretilen, dönemi için değerli veya ender bulunan her türlü nesneye verilen isimdir. Antikacılardan temin edebileceğiniz antika süs eşyaları ile evinize bambaşka bir esinti katabilirsiniz. Bunlardan sizin için ilham olabileceğini düşündüklerimizi sizinle paylaşmak istedik:

Çevirmeli Telefon

Alexander Graham Bell zamanın icadını yaptı, o icat evlerimizden ulaşıp elimizin içine kadar küçüldü. Bir zamanlar çevirmeli telefonlar kullanılırken şimdiyse tuşsuz cep telefonları kullanıyoruz. Teknoloji bu kadar gelişiyorken evinizin bir köşesinde duracak o çevirmeli telefon ile geçmişle kısa bir görüşme yapabilirsiniz.

Ahşap Gramofon

Evinize koyacağınız büyük ses sistemleri, müzik setleri inanın küçük ahşap bir gramafondan daha fazla tarz durmayacaktır. Üstelik siz sahaftan bir plak alıp annenizi dansa kaldırınca kendisinin çok mutlu olacağı da bonus.

Duvar Saati

Tik tik tak! İlk saat üretildiğinde muhtemelen adını zaman makinesi olarak koymayı düşünmüşlerdir. Duvarınıza koyacağınız pirinç topuzlu bir antika saat sizi zamanda yolculuğa çıkartabilir.

Gümüş İşlemeli Ayna

Ayna ayna söyle bana seni kullanan en güzel kişi kimdi bu dünyada? Salonunuzda duran gümüş işlemeli güzel bir ayna belki kendinizi Victoria döneminden bir prens / prenses gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Porselen Bir Çay Takımı

Arkadaşlarınız evinize ziyarete geldi ve onlara sunum yaptığınız antika çay takımına hayran kaldılar. Antika bir çay takımı alırsanız inanın kullanmaya kıyamayacaksınız bile.

Heybetli Sandık

Salonunuzda yer vereceğiniz antika bir sandık evinize eski bir dokunuş ve gizemli bir hava katacak. O sandığın içinde neler saklandı kim bilir? Belki bir kızın çeyizi, belki kilo kilo altınlar belki de gerçek bir hazine olan onlarca tozlu kitap…

Antika Vitrin

Vitrin kullanımı yavaşça yerini eskileri bırakırken siz buna uymayıp nadide bir vitrin ile evinizi taçlandırabilirsiniz. Fakat bizden söylemesi içine ne koyarsanız absürt duracağı için seçiminizi yine antika objelerden yapmanızda fayda var.

CEVAP VER