Evcil Hayvan Besleyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Dekorasyon Detayları

0
25

En sevdiğiniz hayvan hangisi, Köpek beslemenin zorlukları nelerdir? Peki, erkek kedi beslemenin zorlukları nelerdir? Ev dekorasyonunuzu beslediğiniz hayvana göre şekillendirmenin size bir yararı olur mu? Eğer yararı olacaksa nasıl bir dekorasyon tercihinde bulunmalıyız? Şimdi hep beraber bu sorulara bir göz atalım.

Evde Kedi Beslemek İstiyorum

Kedime nasıl bir aşı yaptırmalıyım, kedi aşılarını nereden alabilirim gibi soruları geride bıraktınız. Sıra evinize geldi. Kedinizi çok seviyorsunuz ama eşyalarınızın çizilmesini, ortalığın kedi tüyleriyle dolu olmasını istemiyorsunuz. Peki ne yapmalı? Öncelikle eğer kedinizin kapılarınızı ve mobilyalarınızın ahşap kısımlarını tırnaklarıyla çizmesini istemiyorsanız kedinize tırnaklayabileceği ve piyasada “kedi tırmalaması” olarak bilinen eşyalardan alın. Ayrıca kedinizin koltuklarınıza ve bulduğu her şeye sürtünmesini istemiyorsanız ona bir de kaşınma tahtası alın. Bu eşyalarınızın güvende olması için tamamen yeterli olmasa da çok önemlidir. Çünkü kediler streslerini tırnaklarıyla bir şeyleri tırmalayarak atarlar. Bunun yanında kedinizin tüylerini yataklarınızın üzerin bırakıp durmasını istemiyorsanız ona bir kedi yatağı alın.

Ne Tür Mobilyalar Tercih Etmeli?

Kolay yıpranmayan, kolay temizlenebilen mobilyalar tercih edin. İpek, kadife türü kumaşlarla kaplı oturma grupları almayın. Ayrıca ekoseli desenli kumaş türleri tüyleri saklama özelliğinden dolayı tercih edilebilecek kumaşlardır. Böylelikle günde defalarca tüy toplama derdinden kurtulursunuz.

Evde Köpek Beslemek İstiyorum

Kırılabilecek küçük biblolarla süslenmiş bir ev hayalinizi bırakın. Lambader gibi ortada devrilmeye müsait ev aksesuarlarını mümkün mertebe kullanmayın. Çünkü ne kadar dikkat ederseniz edin bir zaman sonra eşyalarınızın birer birer yok olduğuna şahit olabilirsiniz. Mobilya tercihi olarak yine çabuk yıpranmayan mobilyaları tercih etmeniz faydanıza olabilir. Yer döşemelerinizi fayans ağırlıklı yapmanızda fayda var. Çünkü kediler de köpekler de yer döşemeleriyle oynamayı ve kemirmeyi severler. Koku yapmaya müsait halı yerine; temiz, düz bir zemin hayvan besleyen evler için daha ideal olabilir.

Eşyaların Yerleştirmesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerek erkek kedi beslemenin zorlukları gerekse köpek beslemenin zorluklarını ev dekorasyonunda yapacağınız ufak değişikliklerle hafifletmeniz mümkün. Orta yerde düşmeye müsait eşyalar tercih etmeyin. Koltuk takımlarınızı mümkün olduğunca köşelere yaslayın. Evcil hayvanlarınıza hareket alanı bırakın. Böylelikle hem siz hem de onlar çok mutlu olsunlar.

CEVAP VER