Ev Dekorasyonunda Önemli Soru Şıklık mı Rahatlık Mı?

0
78

Günlük yaşantılarımız da dâhil olmak üzere bazı yerlerde şık olmamız gerekirken bazı yerlerde de rahat olmamız gerekmektedir. Mesela bir düğüne katılırken şık olmamız gerekirken, spora giderken ise rahat olmalıyız. Bunu eve çevirdiğimiz zaman ise ‘Şıklık mı Rahatlık mı?’ sorusunun cevabını rahatlık ile bulabiliriz. Hayatımızdaki amaçlar zaten bellidir. Yaptığımız iş başta olmak üzere yaşamımızı yönlendire pek çok etken vardır.

Yaşadığımız ortama göre değişiklik gösteren bir ruh halimiz var. Evimizi döşerken şık bir salon döşeyebilirsiniz veya şık bir mutfak ama şık bir yatak odası dekore ettiğiniz zaman sizin için hiçte rahat olmayan bir ortam olacaktır. Yatak odası dinlenme alanımızdır. Günün bütün stresini orada atarız. Rahat etmemiz gereken bir ortam olduğundan burada elbette şıklığı korumalıyız ama rahatlığı da her şeyin önünde tutmalıyız. Gün içinde oturduğumuz veya televizyon izlediğimiz bir oda düşünelim. İnsanları evimize misafir ettiğimiz zaman bu oda da ağırlarız. O yüzden rahatlık da olması gereken bu odada şıklık daha ön planda olmalıdır. Yerine ve kullanma şekline göre değişen odalarda ev dekorasyonu yaparken unutulmaması gereken bir ayrıntı. O evde yaşan herkesin ortak bir alanı olduğu ve herkesin bir fikir beyan etmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Banyo ve mutfak dekore edilirken banyonun daha şıklıktan yana olması gerekmektedir. Mutfak ise bir kadının saatlerini harcadığı mekânlardan biridir. Orada yemek yaparken her şeyden önce rahat etmeli ve kendi isteğine göre düzenlemelidir.

Ünlü bir atasözünün de dediği gibi “Aslan yattığı yerden belli olur.” Yani evinizin tasarımı öncellikle ruh halinizi ve karakterinizi ortaya koyar. Yaşam alanınız olan eviniz her şeyi ile size ait olmalı ve ruhunuzun inceliklerini yansıtmalıdır. Şıklık mı rahatlık mı ev dekorasyonunda önemli, sorusu aklınıza geldiğinde ise bazı yerlerin rahat bazı yerlerinde şık olabileceğini her şeyin tamamen sizin ve ailenizin zevkine bağlı olduğu, günün pek çok saatini geçirdiğiniz bir ortamda huzurlu hissetmeniz her şeyin önünde olduğunu bilmenizde oldukça fayda olduğunu görmekteyiz.

CEVAP VER