Ev Dekorasyonunda Dekoratif Ayna Dönemi

0
39

Evlerinizin vazgeçilmezi aynalar, insanları yansıttığı gibi insanların yaşam tarzlarını da yansıtır. Evlerde kullanılan dekoratif aynalar, kullanıldığı odaların dekorasyon tarzını da yansıtır. Ev dekorasyonunda dekoratif ayna, kullanıldığı odanın havasını değiştirir. Daha fazla ışık sağlar ve odaya derinlik katar. Eskiden aynaları sadece kendimize bakmak için kullanırdık. Günümüzde ise evinizin her köşesinde hem dekoratif amaçlı hem de göz yanılsaması özelliği için aynaları kullanabilirsiniz. Desenli çerçeveli ayna, doğal görünümlü ahşap ayna, sticker aynalar, varaklı ayna gibi dekoratif aynaların birçok çeşidi vardır. Önemli olan seçeceğiniz dekoratif aynanın, kullanacağınız yerle uyumudur, yani sizin yaşam stilinizdir. Doğru stilde ve yerde kullanılan ayna evinizde bütünlük sağlayacaktır.

Holünüzde ve Ev Giriş Duvarlarında Ayna kullanın

Evlerin eşya yerleştirilemeyen tek alanı olan holün, şekli nasıl olursa olsun loş bir havası vardır. Holünüze duvarına yerleştireceğiniz uzun yatay bir dekoratif ayna veya aynalar, loşluğu alır ve geniş bir görünüm kazandırır.

Yatak Odasında Ayna Kullanımı

Yatak odasında tavanda ayna kullanımı, zevksiz döşenmiş bir otel havası yaratır ve yaşam mekanınızı basitleştirir. Yatak odanızda aynaları dolap kapaklarında kullanabilirsiniz. Böylece hacmi büyük eşyalar bulunan yatak odanızı biraz daha geniş gösterebilirsiniz.

Küçük Odalar ve Büyük Dekoratif Ayna

Metrekaresi küçük olan odalarımızı dekore ederken fazla aksesuar kullanmaktan kaçının. Fazla aksesuar odanızın havasını boğucu yapacaktır. Küçük odalarınızda kullanacağınız, çerçevesiz büyük dekoratif aynalar odanıza derinlik katar. Odanızı biraz daha efekt katmak istiyorsanız, aynanızın iki yanına veya ortasına aplikler yerleştirebilirsiniz. Işık oyunları ile odanız hareketlenecektir.

Dekoratif Aynayı Merkez Noktası Yapın

 

Evinizde gereksiz bir boşluk hissi uyandırmamak için, aynayı başka bir duvarı yansıtacak şekilde yerleştirmeyin. Aynayı dekoratif olarak kullanmak için gereksiz bir boşluk yaratmayın. Salonda pencerenin karşında kullanılan dekoratif ayna, ışığı daha iyi yansıtacaktır. Dekoratif aynanın yansıttığı duvara güzel bir tablo asarsanız, tablonuz daha dikkat çekecektir. Dekoratif amaçlı ayna kullanımı sadece duvarlarla sınırlı değildir. Salonda orta sehpanın üzerini de ayna kaplatabilirsiniz. Böylece tavan aydınlatmasının ışığı kırılarak, salonunuzun daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlarsınız. Çekmecelerinizde de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER