Ev Dekorasyonunda Country Tarz

0
227

Ev dekorasyonunuz için farklı bir konsept arıyorsanız, country tarz ile alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Country tarz ile sade ve modern alanlar oluşturabilirsiniz. Country tarz dekorasyon ile evinizi daha sıcak bir hale getirebilir, aynı zamanda dekoratif bir alan da oluşturabilirsiniz.

Country Tarz ile Salon Dekorasyonu

Country tarz ile salonunuzu dekore etmek istiyorsanız kullanacağınız ana parça country için ahşaptır. Salonunuzda mutlaka tamamen ahşaptan yapılmış bir eşya bulundurun. Bu bir orta sehpa olabileceği gibi, televizyon ünitenizi de ahşap görünümlü olanlardan seçebilirsiniz. Bununla birlikte, döşemelik kumaşlarınızı muhakkak toprak tonlarından seçmelisiniz. Ahşap ile bej son derece uyumlu olacaktır. Dekoratif eşyalarınız için ise yine muhakkak ahşap parçalardan faydalanmaya çalışın. Sade desenlerden oluşan yastıklar ve örgü bir battaniye ile salon dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Country tarz salon için aydınlatmada da sade parçaları seçin. Bunun yanında sarı renkli bir ışık kullanmak evinizi daha sıcak bir görünüme sokacaktır.

Country Tarz ile Mutfak Dekorasyonu

Country tarz ile mutfağınızı dekore etmek istiyorsanız yine muhakkak ahşap görünümlü objelerden faydalanmalısınız. Hasır sepetler ve toprak tonlarında boyanmış mutfak dolapları ile mutfağınızı country tarza getirebilirsiniz. Mutfağınızı dekore ederken mümkün olduğunca metal görünümlü eşyalardan kaçının. Vintage mobilyalar ve açık renkleri rahatlıkla tarzınızı tamamlamak için kullanabilirsiniz. Duvarlarınıza çok sayıda tablo asabilirsiniz; lakin tablolarınızın sade görünümlü olduklarından emin olun. Cam kavanozları açık bir şekilde raflara yerleştirmek gibi basit dokunuşlarla da country tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Country Tarz ile Oda Dekorasyonu

Odanızı country tarz ile dekore etmek istiyorsanız vintage mobilyaları ve açık renkleri kullanabilirsiniz. Ahşaplar ve hasırlardan yapılmış dekoratif eşyaları odanızın her yerinde kullanabilirsiniz. Genellikle yabancıların oda dekorasyonunda çok kullandıkları bir obje ise at nalıdır. At nallarını odanızda pek çok dekoratif ürün ile kullanabilirsiniz. Eskitme mobilyalar, dantelli parçalar ve pudra renkler ile de country tarz dekorasyon yapabilirsiniz.

Country tarz dekorasyon yapmak istiyorsanız muhakkak açık renkler kullanmaya ve vintage eşyalar ile dekorasyonunuzu tamamlamaya dikkat edin. Metal eşyalar kullanmaktan kaçının. Kullandığınız eşya sayısını azaltarak modern bir görünüm de elde edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz