Ev Dekorasyonunda Cesur Renkleri Nasıl Kullanırsınız?

0
95

Ev dekorasyonunuza güçlü bir hava kazandırmak istiyorsanız, cesur renklere açık olmak çok önemlidir. Dekorasyon için duvarlarınızın rengi, mobilyalar, aksesuar ve objeler, kendi tarzınızı en açık şekilde yansıtabileceğiniz araçlar olarak kendini göstermektedir.

Duvarlarınızda Cesur Renklere Yer Açın

Ev dekorasyonu için olmazsa olmaz özelliklerden biri de evinizde kullanacağınız boya rengidir. Ev boya renkleri, evinizin tarzına uygun olarak, onu çok daha gösterişli ve şık gösteren detaylardan biridir.

Öncelikle hem açık renk, hem de koyu renkler için evimize nasıl uygulamamız gerektiğini öğrenmemiz gerekir. Mobilyalarınızın rengine uygun olması birinci önceliktir. Bunun dışında objeler ve aksesuarlar ile sağladığı uyumu da es geçmemeli. Yani fon, mobilya ve aksesuar arası uyumu yakalamak kurtarıcı olacaktır.

Kum Bejini Kullanma Sanatı

Ev boya rengi kum beji, çoğu evde tercih edilen en yaygın renklerden biridir. Göründüğü kadar masum olmayan bu rengi, evlerinizde tercih ediyorsanız, koltuklarınız koyu renkli ya da kum bejine yakın bir tonda olmalıdır. Ayrıca açık renkli koltuklar tercih edecekseniz, renkli ve cıvıl cıvıl koltuk şalları kullanabilir odanıza canlılık katabilirsiniz. Ayrıca farklı renklerde ve süslü yastıklar ile duvarlarınıza uyumlu hale getirebilirsiniz. Burada kullanacağınız renkler önemlidir. Evinizi çok daha canlı gösterebilmek için ve aynı zamanda da şık ve tarz sahibi olmasını sağlamak için az önce söylediğiniz adımların yanı sıra kullanacağınız aksesuar ve obje renklerinde de uyuma gitmeli, koyu tonlarda ya da mor, turuncu, turkuvaz, fuşya gibi tonlar seçerek evinizde bambaşka bir hava yaratabilirsiniz.

Koyu Duvarlar Kâbusunuz Olmasın

Evinizde koyu duvarlara yer açmak istiyor lakin karanlık olur mu, yapabilir miyim diye kaygılanıyorsanız bu tavsiyeleri uygulamakta yarar var. Öncelikle evinizin ışık alan bölümlerini tespit edin. Bu bölümler koyu renk fonlar için ideal olacaktır. Evinizin ışık alan bölgesinde uygulayacağınız koyu renkli bir duvar, evinizi aksine aydınlık göstermekle kalmayacak, farklı bir hava katacaktır. Evinizi karanlık düşürmemek için bir diğer etken de koyu rengi tek bir duvara uygulamaktır. Ev boya renkleri kataloğu sizlere, gönlünüzden geçen fakat bir türlü cesaret edemediğiniz o rengi gösterecek siz de korkmadan, doğru yöntemlerle evinizde cesur renklere yer açabileceksiniz.

CEVAP VER