Ev Dekorasyonunda Büyük Vazo Kullanımı

0
1088

Evinizin mobilya ve aydınlatma düzenleri sağlandıktan sonra yapmanız gereken ilk iş dekorasyonda eklemeler ve renklilik sağlayacak aksesuarları temin ederek doğru noktalara yerleştirmek olacaktır.

Ev dekorasyonunda doğru noktalara yerleştirilmesi sağlanırsa vazolar çok göz alıcı bir görünüm oluşturur devasa  vazoların ya da orta boy çift kullanılan vazoların salon ve antrelerde kullanılacak en iyi aksesuar olduğunu tüm dekorasyon firmaları söylemekte ve haksız da değiller elbette.

Büyük boy yer vazoları  ; genellikle çini motifli olanlarına çok risk rastladığımız büyük boy yer vazolarının ülkemizde tamamen el yapımı olanları mevcut fakat maliyet olarak baktığımızda elbette  değerli bir sanat eseri olması hasebi ile de çok maliyetli olduğunu biliyoruz.

Eğer aksesuarlarınızı uzun yıllar kullanmak istemiyor ve birkaç yıl ara ile değiştiriyorsanız bu büyük boy çini vazoların yurt dışından gelen modellerine bakmalısınız uluslararası dekorasyon malzemesi satan mağazalarda mevcutlar onlarda el işçiliği fakat uzak doğu ülkelerinden geldiği için daha uygun fiyata satılıyor.

Çini büyük boy yer vazolarının dışında cam işçiliği ile yapılmış sade ve şık yer vazoları da tedarik etmeniz mümkün cam  yer vazolarını daha çok modern mobilyalarınızla kombinleyebilirsiniz.

Orta boy cam yer vazoları için şık kurutulmuş çiçeklerle de dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Vazolar ve süs eşyaları  genellikle cam ve porselen den imal edilir fakat yer vazolarının üretiminde pirinç ve bakır da kullanılıyor.

İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerimizde tamamen el işçiliği ile üretilen bu bakır ve pirinç vazolar da ev dekorasyonumuzda rahatlıkla kullanılabilecek güzel ve sıra dışı aksesuarlardan.

Modern vazo modelleri  arasında çok rastladıklarımız porselen heykel tarzı yer vazoları heykellerin dışında geometrik desenlerden hazırlanmış devasa yer vazoları da mevcur birçok tasarım firmasının kataloglarında bu tür vazoları bulabileceğiniz gibi ev ürünleri de satan büyük marketlerde dekorasyon aksesuar bölümünde benzerlerini bulabilirsiniz hem uygun fiyata hemde şık bir yer vazosuna yapı marketlerden de sahip olabilirsiniz.

Sadece salon ve dışarıdan giriş antre hol bölümlerinde kullanılan yer vazolarının ahşap olanları nadir de olsa bulunubiliyor daha çok Hindistan üretimi olan ahşap vazolar da mobilya ya uyum konusunda dekorasyonunuzda sıradışı bir görünüm oluşturabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz