Ev Dekorasyonunda Beyaz Renk Kullanımı

0
38

Beyaz, geçmişten günümüze saflığın ve temizliğin simgesi olarak hem oldukça tercih edilen hem de ev dekorasyonunda çabuk kirleneceği ve kiri belli edeceği korkusuyla çekinilen bir renk. Dekorasyonda renk kombinleri yapmak bir o kadar kolay bir o kadar da uygulaması güç bir durum, özellikle beyaz rengin tercih edilmesinde hangi diğer renklerle kombine edileceği ve beyazın hangi tonlarının kullanılacağı genellikle zorlandığımız kısımlar olarak karşımıza çıkmakta. Şimdi tüm bu detayları ayrıntılı olarak inceleyerek beyaz rengin nasıl kullanılacağı sorusuna yanıt arayalım.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Yaratılır?

Ev dekorasyonunda renk uyumu yaratmak en önemli konulardan biri özellikle beyaz rengin tercih edilmesi ise kullanımda bazı detayları ön plana çıkartıyor. Örneğin; beyaz renk ışığı çok fazla yansıttığından dolayı ışık almayan daha dar mekanlar için oldukça etkili sonuçlar vermektedir özellikle de mutfak ve banyo da mükemmel sonuçlar çıkartabilmektedir. Bunların yanında beyaz rengin hangi tonlarının kullanılacağı da önemli bir detay olarak karşımıza çıkmakta Mobilyada renk uyumları da önemli olduğundan beyaz renk sadece duvarlarda değil koltuklarda da uygulanarak güzel bir görüntü sağlanabilir.

Perdeler ve mobilyalar beyazın tonlarında seçilebilir özellikle de açık beyaz bu anlamda birçok mekanda kullanılmakta. Perdeler ve kotlular beyazın tonlarından seçilip yastıklar farklı renkte seçilerek ortama farklı bir hava da katabilirsiniz. Beyaz renk her obje ile de kolaylıkla uyum sağlayabileceğinden oldukça tercih edilebilir. Bu sayede kolayca düzenleme yapabilirsiniz. Yine beyazın farklı bir tonu olan antik beyazda eski mekanlar için idealdir. Fildişi beyazı da beyaz kullanmaktan korkanlar için ideal bir renktir ve özellikle ahşap dolaplarda rahatlıkla kullanılabilir. Beyaz renk uygulanan mekanlar koyu bir tonla desteklenerek mekana enerji katılabilir.

Beyaz ve siyah renkte bir arada kullanılarak farklı bir ortam yaratılabilir. Yine evinizin dar olan giriş kısımlarını beyaz renk kullanarak daha geniş ve aydınlık gösterebilmeniz mümkün. Bahsettiğimiz tüm bu unsurlara da dayanılarak beyaz renk her daim kullanımı bakımından dekorasyonda karşımıza çıkabilecek ve uygulaması çok güzel sonuçlar yaratabilecek modası hiç geçmeyen renkler arasında yer almakta.

CEVAP VER