Ev Dekorasyon Önerileri

0
27

Evlerimizi güzelleştirmek, yaşam alanlarımızda değişiklik yapmak için sıklıkla başvurduğumuz dekorasyon da kendi modasına sahip. Evlerde de trendleri yakalamaya çalıştığımız, modern görünümler ve kullanışlı alanlar sağlamak amacıyla yaptığımız değişiklikler için bazı dekorasyon önerileri kullanışlı olabilir.

Boydan Boya Raflar

Hem depolama, hem de modern bir görünüm sağlayan rafları, parça parça kullanmak yerine bir duvarınıza boydan boya uygulayabilirsiniz. Bu sayede evinizi hem daha büyük gösterebilir hem de geniş bir depo alanına sahip olabilirsiniz. Rafları seçerken açık renkler kullanmayı ve üzerlerini tamamen doldurmamayı unutmayın.

Fotoğraf Alanı Oluşturun

Güzel anıların telefonlarda ve fotoğraf makinelerinde kalmasına izin vermeden evinizin en güzel köşesini onlar için ayırabilirsiniz. Seçeceğiniz çerçeveler ile değişiklikler yapabilir, evinize yeni bir hava katabilirsiniz.

Bitkilerinizi Bir Araya Toplayın 

Evlere dağınık bir şekilde yerleştirilmiş bitkiler evinizin dağınık görünmesine sebep olabilir. Bir araya toplayacağınız bitkiler ile kendinize yeni bir köşe oluşturabilirsiniz. Raf sistemlerini bitkileriniz için de kullanabilirsiniz. Saksılarınız arasında sağlayacağınız uyum, köşenizin daha güzel bir havaya bürünmesini sağlar.

Yatak Odalarına Minik Lambalar 

Yatak odalarında özellikle yatak başlarında kullanılacak ip şeklinde küçük lambalar odanız için hoş bir aydınlatma sağlayabilir. Lamba seçiminde seçilecek sarı renk odanızı daha sıcak gösterecektir.

Ahşap Görünümü Kullanın

Mobilyalarda kullanacağınız ahşap, açık renklerle harika bir uyum sağlayacaktır. Ahşap görünümü pek çok yerde kullanabilirsiniz. Ağaç dallarından yapacağınız farklı dekorlar dahi bu görünümü sağlayacaktır.

Banyonuzu Değiştirin

Dekorasyon yapılırken gözden kaçırılan yer olan banyolar, bu dekorasyon önerileri ile evinizi son derece değiştirecektir. Banyonuza ekleyeceğiniz küçük kavonozlar, mumlar, bir kaç çiçek banyonuzu yenileyecektir. Sadeliği banyoda da yakalamayı unutmayın.

Mutfaklarda Öne Çıkan Kupalar

Depolaması zor olan kupalar güzel birer dekor aracı olabilir. Kullanacağınız ahşap parçalarına ekleyeceğiniz tutacaklara asacağınız kupalar ile mutfak dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz.

Antrenizi Güzelleştirin

Eve girer girmez sizi karşılayan antre, dekorasyon için de önemli bir alan sunuyor. Bu alana konulacak aynalar, küçük bir koltuk, dekoratif askılar görünüşü değiştirmeye yetecektir.

Perde ve Tüllerde Sadelik 

Evinizin ne kadar aydınlık olacağını etkileyen en önemli unsurlar tül ve perdelerdir. Sade ve desensiz seçimler evi aydınlık gösterirken, fazla desen ve koyu renk seçimler evi karartacaktır. Evinize en uygun rengi seçmeye özen gösterin.

Balkon Bahçeler 

Apartmanlarn yaygınlaşmasıyla koptuğumuz bahçeleri aratmayacak yerler balkonlar olabilir. Balkonlara ekleyeceğiniz saksılar, alan genişliğine göre koyacağınız sandalye veya koltuklar, minderler, hoş aydınlatmalar balkonunuzu vazgeçilmeziniz yapabilir.Ev dekorasyon önerileri ile evinizi baştan aşağı değiştirebilir, seçimleriniz doğrultusunda modern veya klasik görünümler yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER