Eskimeyen Romantizm Şömine

0
197

İnsanlık çağının tarihi başlangıcı kabul edilir ateşin bulunması. Belki de o yüzdendir insanın ateşe tutkusu. Hem tarihler boyunca çok büyük ihtiyaç olmuş hem de ateşin kendisi hep cezbedici olmuştur.

Şöminenin bulunuşu da bu tutkunun ve cezbediciliğin sonucu ortaya çıkmış olsa gerek. Şömine dendiğinde bundandır insanın içinin ısınması.

Kurulan hayallerde şömine fikri hep en üst sıralarda yer almıştır. Özellikle soğuk kış gecelerinde önünde oturulup uzun sohbetlerin yapıldığı, arkadaşlarla içilen bir fincan kahve veya sevgiliyle yudumlanan bir kadeh şarabın şömineyle kombinasyonu paha biçilemez zevkler arasında yerini çoktan almıştır. Nostalji, romantizm kelimelerinin şömineyle özdeş olduğu bile düşünülebilir.

Şömine denince de kendinizi hemen bir dağ evinde bulursunuz. İster şehir yaşamında küçücük şirin bir ev içinde hayal edin ister bir köy manzarasını izlerken düşünün şömine başında kendinizi. Modern tasarımlarla bütünleyin ya da nostaljik bir dekorasyonla birleştirin yine de dağ evi konseptinden ayrı düşünemezsiniz şömineyi.

Dağ evi mutlu bir kaçamak demektir aynı zamanda. Gürültüden, karmaşadan uzaklaşmak demektir. İnsanın kendine, özüne, özündeki tutkulara dönmesi demektir. Dağ evi konseptiyle şöminenin uyumu buradan gelir.

İnsanın bu en eski dürtüsüyle teknolojinin gelişmesi birleşince birbirinden şık, her ortama, her atmosfere uygun şömine modelleri de tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Dağ evlerinde şömine dizaynı ile ilgili soruları olanlar, kararsız kalanlar için klasik şöminelerden elektrikli prizma şöminelere, palazetti tarzı dekorasyon harikası şöminelerden bioethanol kullanımıyla doğaya dost bacasız temiz yakıt mantığı üzerine kurulmuş etenollü şöminelere kadar oldukça fazla şömine alternatifleri mevcut.

Tarzınızı yansıtan zevkinize uygun her mekan için şömine bulabilmek artık çok kolay. İç ve dış mekan olarak tüm zevklerinize hitap eden site bize de dekorasyon konusunda oldukça önemli ipuçları veriyor. Evimizi dekore ederken nelere dikkat etmeli? Neyi, nasıl yerleştirmeli? Siz de evinizi yenilemek ve bunu yaparken en doğru adımları atmak istiyorsanız bu yazı size yardımcı olacaktır. Yaşam yeriniz tarzınızı yansıtacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz