Eski Koltuklarınız Yeni Döşemeleriyle Yeni Alınmış Gibi

0
115

Yaşam alanımız, ömrümüzü geçirdiğimiz yer evimiz. Ev içerisinde sizler de herkesin istediği gibi konforlu ve keyifli bir hayat sürmek istersiniz. Bir evin olmazsa olmazı tabi ki koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları ve kanepeler, farklı model ve seçenekleriyle her eve ve kullanıcısına uygun şekilde dizayn edilmeye çalışılır; fakat zaman geçtikçe eskir ve modası geçer. Koltuk takımları genellikle ev mobilyaları içerisinde en pahalı olanıdır. Maliyeti ucuz olacak şekilde evinizin havasını değiştirmek ister misiniz? O zaman döşeme kumaşı fikrine kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Mobilyalarınız döşeme kumaşı ile yeni gibi gözükecektir.

Evinizde bulunan bazı mobilyalar, beyaz eşyalar, duvarların rengi, zemin ve aksesuarlar zaman içerisinde değişir fakat eski koltuk takımınızla hayatınıza devam edersiniz. Eski koltuk takımlarınız artık uyum sağlamamaya başlar, sonuç olarak ne yazık ki eviniz artık göze hitap etmemeye başlar. Bu sorunun üstesinden artık kolayca geleceğiniz bir seçenek var. Peki, koltuk döşemesi nasıl olmalı döşeme kumaşı deseni ve rengi nasıl olmalı? Bunlar üzerinde kafa yormak gerekir.

Renklerin ve Geometrik Desenlerin Dansı

Piyasada çok farklı renk ve desende seçenekler mevcut. Bunlardan bazıları düz, çiçekli, çizgili, farklı geometrik desenlere sahip. Evinizin modern bir hava mı katmak istiyorsunuz, o zaman tercihinizi geometrik desenler ve çizgili desenli kumaşlardan yana kullanmalısınız. Geometrik ve çizgili desenler her zaman daha modern ve şık bir hava katar. Desenli koltuk takımlarınızı düz sade büyüklü küçüklü yastık takımlarıyla tamamlamanız halinde evinizde gözü yormayan modern bir hava yakalamış olursunuz.

Klasikten Asla Vazgeçemem

Klasikten vazgeçemeyenlerden misiniz? O zaman şimdiki döşeme kumaş önerileri tam sizlere göre, sade ve şıklıktan yana olup klasikten de vazgeçmiyorsanız koltuk takımızı düz renklerde döşeme kumaşı ile döşetip büyük çiçekli minik yastıklarla tamamlayabilirsiniz. Çok sade oldu ben daha canlı istiyorum derseniz koltuk döşeme kumaşlarınızı minik çiçekli desenlerden yana kullanmalısınız. Bu takımı düz minik yastıklarla tamamlayabilirsiniz. Yastıklarda kullanacağınız renkler ise çiçek desenlerinin renkleri ile aynı veya uyumlu renkler olmalıdır. Genellikle büyük çiçekler tüm koltuğu kapladığında göze yorucu görünür.

Eski koltuklarınızdan vazgeçmeyin onları tekrardan döşeme kumaşı ile kaplatın. Bu sayede tekrardan yeni gibi gözüksün. Böylece hem maddi hem de manevi olarak tatmin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz