Eski Ev Eşyalarınızı Dekoratif Aksesuarlara Dönüştürün

0
36

Evinizi dekore ederken bir çok yenilik için aynı zamanda bir çok seçenek bulmanız mümkündür. Ev dekorasyonunu eski eşyaları değerlendirme geri dönüşüm ve yenileme yöntemleridir.

Bir ev dekore etmek ve yenilemek sizi ne kadar heyecanlandırıyor ise aynı şekilde sizin için aslında eski olan eşyalardan birer yeni eşyalar meydana getirmek de oldukça heyecanlı ve keyifli bir süreç olacaktır.

Evinizin dekorasyonunda kullanmadığınız hatta çöpe atacağız bir çok eşyayı kullanarak yenilikler yapmanız mümkün olmaktadır. Bu konuya yönelik bir çok kaynaktan atık maddelerden yapılan eşyalar ve yapılışları konusunda geniş çaplı bir bilgi toplamanız mümkün olmaktadır. Öylece sayısız farklı ve ilginç fikir sahibi olabilirsiniz.

Eski Araba Lastiklerinizi Sakın Atmayın

Arabalarınızda kullandığınız ve eskidiğinde attığınız araba lastikleri aslında ev dekoratifinde küçük çalışmalar ile büyük yeniliklere kapı aralamaktadır; çünkü eski araba lastikleri ile evde kullanılmak üzere yapılacak bir çok eşya seçeneği vardır. Örneğin; araba lastiğinden sehpa yada puf yapmanız mümkün. Kullanmadığınız eski araba lastiğinin etrafını kalın halat ipi ile kapladıktan sonra ya da halat yerine sprey boya ile boyadıktan sonra açık olan bir tarafına minder diktiğinizde evinizde kullanabileceğiniz muhteşem bir dekoratif puf halini alacaktır.

Dondurmaları Yiyin; Ama Kutularını Atmayın

Her dondurma yediğinde boşalan ve arkanıza bile bakmadan çöpe attığınız dondurma kapları aslında evlerinizde çok fazla işe yaramaktadır. Öyle ki; dondurma kaplarını dolaplarınıza sıra sıra koyarak işlevsel bir şekilde dolap düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.

Bırakın Merdivenlerden Kitaplar Çıksın

Size her ne kadar tuhaf gelecek olsa da evlerinizde kullandığınız demir merdivenler de evlerde geri dönüşüm sağlanarak kullanılan en önemli dekoratif unsurlardan birisi olmaktadır. Örneğin; merdiveni yan bir şekilde duvara montelediğinizde aralarına kitaplarınızı koyarak merdiveni adeta kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi eski eşyalardan ev dekorasyonu yapmak bu kadar kolay. Küçük bir beyin fırtınası yaptığınızda sizler de bir çok fikir üretebilirsiniz.

CEVAP VER