En İyi ve Yaratıcı Konteynır Evler

0
378

Betonarme yapıların hızla arttığı ve apartman dairelerine mahsur kaldığımız yeni dünyada, bahçeli ev hayali kurmayan insan yaşamıyor. Belki bundan 50 yıl önce apartmanlarda oturmak lüks ve modernliğin simgesi iken bugün yaşamı kısırlaştıran bu düzenden sıkılanlar alternatif yollara başvuruyor.

Elbette müstakil bir ev sahibi olmak da o kadar kolay değil. Oldukça yüksek fiyatlara satılan müstakil evler için son dönemde inşaat sektörü yeni bir çözüm sunmaya başladı. Betonarme binalara göre hem daha hesaplı hem de daha hızlı sahip olabileceğiniz konteyner evler ile yaşama bambaşka bir başlangıç yapmak mümkün.

Isı ve yalıtım sistemlerinde betonarme binaları aratmayacak olan konteynır ev yapılarında tesisat ve elektrik tüm teknik uygulamalar en yeni ve kullanışlı şekilde uygulanıyor. Konfordan hiçbir şekilde taviz vermeniz gerekmiyor.

İşe Renklerden Başlayın

Konteynır ev dekorasyonunda en büyük kolaylık hem çatı hem de dış ve iç duvarları dilediğiniz renklerde seçebiliyor olmanız. Evinizi sayın alırken örnek modeller üzerinde tercihlerinizi belirleyebiliyorsunuz. Evinizi kendi dünyanızın renkleri ile bütünleştirmek ve lüks bir görünüm kazandırmak elinizde.

Tarzını Seç, Evini Döşe

Konteyner evler insana ihtiyacı olan tüm işlevselliği sunarken lüks ve konforu da sunuyor. Oldukça şık stillerde seçebileceğiniz lüks konteynır ev dekorasyon uygulamaları ile oldukça lüks bir ev sahibi olabilmek çok kolay.

Lüks bir konternır ev dizaynı için modern mobilyaları ve minimalist çizgileri tercih edebileceğiniz gibi, vintage veya country stili konteyner ev dekorasyonunu da seçebilirsiniz. Perfabrik evlerin en güzel yanı her modaya uyarlanabilir olmasıdır. Modern bir stil uygulamak isteyenler çelik mutfak yüzeyleri ile klas bir tasarım yaratabilir.

Shipping Container House

Ahşaptan Konteyner Ev de Olur

Konteynır denilince akla ilk başta şantiyelerde kullanılan prefabrik yapılar geliyor olabilir. Ancak mimarların dokunuşları ile bu yapılar oldukça şık tasarlanıyor. Konteyner denilince akla gelmeyen bir konu da ahşap uygulaması. Yeni ve modern konteyner yapılarda dileyenler ahşap panellerle hem iç hem de dış dekorasyonda harikalar yaratabilir.

Çevreyle uyumlu prefabrik yapılar, ahşap paneller ile tam bir bütünlük havasına sahip olabilmektedir. Ahşap uygulamaları tüm dış duvarlara uygulayabilirsiniz ancak bölüm uygulamaları evlere daha fazla şıklık kazandırıyor.

Evinizin Altını da Değerlendirin

prefabrik konteynır ev zemine sıfır uygulanabileceği gibi belli bir kot farkı bırakılarak da kurulabiliyor. Alt kısmı taş süsleme ile döşeyerek evinize hem yükseklik kazandırabilir hem de şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Dileyenler konteynır yapılarını direkler üzerinde yükselterek alt boşluğu ardiye, depo alanı veya çiçeklik olarak kullanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz