En İlginç Dekorasyon Fikirleri

0
57

Günümüzde evlerin boyutları ve odaları küçüldü ve bu durum gün geçtikçe artıyor. İnsanlar yalnız yaşamaya başladıkça daha küçük evleri tercih ediyor. Fakat küçük alanlar bazen yaşam alanı için kısıt oluşturuyor. Bu da küçük alanları etkin kullanabilmek için ilginç tasarımlar pratik çözümler ortaya çıkarıyor. Örneğin küçük olan yatak odasında yatak ranza sistemiyle yukarda olursa altına dolap yapılabilir. Bu durum çocuklarda çalışma masasını da içerebilir.

İlginç ev tasarımı yapımı günümüzde trend olan dekorasyon fikirlerini içeriyor. Büyük alanlar artık duvarlarla değil, yerden tavada kadar olan demir parmaklıklarla ayrılıyor. Hem güneş ışığından etkili bir şekilde yararlanmak hem de ferahlığı en yüksek seviye tutmak isteyenler için ideal bir fikirdir. Eskisi kadar büyük ve pahalı mobilyalar modern tarzda çok yer almıyor. Tahta kasalardan karyola ya da kitaplık yapabilirsiniz. Bunlar için artık büyük paralar harcamak zorunda değilsiniz.

Rahat ve büyük koltuklar da evinize sıcak bir hava katar. Fakat bunlar için oturma alanı yeterince büyük olmalıdır. Eğer alanınız yeterince büyük değilse koltuk yerine salıncak da kullanabilirsiniz. Kitaplarınızı koyacağınız iki ünitenin ortasına yerleştireceğiniz oturma alanı vakit geçirebileceğiniz alternatif alan sağlar. Bununla birlikte eğer eviniz küçükse duvara monte edeceğiniz raflar işinizi kolaylaştırır.

İlginç ev içi tasarımları pratikliği ön planda tutuyor. Tasarım koltuklar ranza şeklinde yataklara dönüşüyor ve böylece misafirleriniz için uygun yatak oluyor. Duvarlarda yapacağınız değişiklikler de evinize farklı bir hava katabilir. Artık klasik çerçevelerde fotoğraflarınızı sergilemek zorunda değilsiniz. Büyük bir çerçeveye üç ya da dört sıra geçireceğiniz iplere fotoğraflarınızı dekoratif mandallarla tutturabilirsiniz.

Evinizin her odasında farklı büyüklüklerde aynalar kullanabilirsiniz. Aynalar mekâna derinlik katar ve alanı daha büyük gösterir. Aynaların etrafına yapacağınız süslemeler farklı bir hava katacaktır. Örneğin, karton ruloları aynı boyutta kestikten sonra, istediğiniz renklerle boyadıktan sonra uçlarından birleştirerek yapacağınız küçük çiçeklerle aynaların etrafını süsleyebilirsiniz.

Evinizin her yerinde bitki kullanmalısınız. Banyolar da bile kullanılan bitkiler ferahlık sağlar. Alanın boyutu bitkiler için önemli değil.

 

CEVAP VER