En Güzel Müstakil Ev Sizinki Olsun

0
90

Şehir hayatı sunduğu imkanlarla pek çok fırsatları da beraberinde getirir. Ama aradığınız huzursa şehir evleri müstakil evlerin verdiğini veremez. Mesela şehir evlerinde toprağa hasret kalırsınız. Şehirlerin griliği, hayatınızda keşmekeşliği hep bir koşuşturma hissi yaratır. Her gün aynı şeylerle meşgul olmak da cabası. Ancak müstakil evler öyle mi? Hele bir de küçük de olsa bahçesi varsa ekip biçebiliyorsanız mesela tadına doyum olmaz. Böyle bir eviniz ya da imkanınız varsa en güzel müstakil eve sahip olmak da zor değil.

Çok para harcamadan da en güzel müstakil evinizi oluşturabilirsiniz. Prefabrik yapılar şimdi birbirinden güzel evlere uygun bütçelerle sahip olmanızı sağlıyor. İster tek katlı isterseniz de iki ya da üç katlı müstakil bir eviniz olabilir. Bahçe içine en uygun yere oturtacağınız müstakil evinizi fazla eşyaya boğmadan sade bir şekilde dekore ederseniz bahçe işlerinize de daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Müstakil Evinizi Çimen ve Çiçeklerle Renklendirin

En güzel müstakil eve sahip olabilmek için bahçesine büyük önem göstermeniz gerekiyor. Dümdüz ve bakımlı yeşil bir çimenlik alana sahip müstakil evler, sahiplerine de huzur veriyor. Tabii çiçekleri de unutmamak lazım. Evinizi ve bahçenizi aşırıya kaçmadan ama en güzel görünebilecekleri şekilde rengarenk çiçeklerle donatın. En güzel müstakil eve sahip olabilmek için evinizin belki taşlarla süslediğiniz girişini çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Misafirlerinizin böyle bir ortamda evinize gelmesi emin olun onları da çok mutlu edecektir. Bunun için illa saksılar kullanmanıza da gerek yok. Eskiyen lastikleri üzerinden düzgün bir şekilde yırtarak rengarenk boyayıp içlerine çiçekler ekerseniz muhteşem bir bahçe girişine sahip olabilirsiniz.

Müstakil evinizde verandanız varsa buraya da tavana asılan saksılar alarak sarkan çiçeklerle donatabilirsiniz. Sardunyalar, kenarları fuşya begonvillerle süslenmiş bir veranda, huzur içinde sofralara ve çay saatleri geçirmenize de yardımcı olur.

Ağaçları da Unutmayın

En güzel müstakil eve sahip olabilmek için ağaçlar da çok önemli. Salkım söğütler hem bahçenizde gölgeli alanlar yaratmada çok etkilidir. Ayrıca meyve veren ağaçlar da müstakil evinizde kendi ürettiğiniz meyveleri yemenize olanak sağlayacaktır.

CEVAP VER