En Güzel Kır Evi Örnekleri

0
636

Kır evi dediğimizde hepimizin aklına huzur veren evler, doğa, insanlardan uzaklaşmak gibi şeyler gelir. Peki, kır evlerinin cezbedici tarafı sadece bu mudur? Hayır. Şık ve sempatik tasarımlarda hoşunuza gider. Dışardan baktığınızda bile mutluluk verir. İşte birbirinden değişik kır evi önerilerimiz:

Taş Kır Evleri

Taş evler özellikle Ege, Akdeniz taraflarının kullandığı evlerdendir. İçerisini çok daha serin tutar. Kır evini de taştan yapabiliriz. Yüksek kolonlu, renkli taşlardan oluşan bu evi heybetli bir kır evi haline getirebilirsiniz. Geniş han kapısı yaparak mistik bir hava katabilirsiniz.

Ahşap Kır Evleri

Kır evi tasarımlarında en çok tercih edilen evlerdir. Kolay yapılımı yanında size kır evi havasını en güzel yaşatan tarzdır. Camlarınızı geniş yaparak ve çatı katındaki odanızın tavanını cam yaparak doğayı ve gökyüzünü eve alabilirsiniz. Özellikle ormanın içinde yapılan bu evler doğa evi olarak da görülebilir. Ormandaysa eviniz, hamakta kurmayı unutmayın.

Odundan Kır Evi

Daha çok dağ ev modellerinde görülen bir tarzdır. İnsanlardan uzaklaşmak, kafa dinlemek için çok güzel tercih olabilir. Evinizi şömineli yaparak yaz kış gidebileceğiniz kaçamağınız haline getirebilirsiniz. Bu evler genelde tek katlı yapılır ama siz yine de kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yüksek Ayaklı Kır Evleri

Bu evler daha çok karadeniz tarafında kullanılır. Hatta yayla evi denir ama aslında bunlarda birer kır evi olabilir. Doğaya zarar vermemek için ve manzarayı daha iyi seyredebilmek için çok güzel bir tercihtir. Özellikle suyun içinde bir ev istiyorsanız böyle bir ev yaptırabilirsiniz. Hem güzel doğa manzaralı bir eviniz olur hem de doğanın içinde olursunuz.

Renkli Kır Evleri

Kır evleri genelde pastel tonlarda tercih edilir. Çünkü doğayla uyum içinde olur. Ama bu şekil de yapacaksınız diye bir şart yok. Mavi, pembe, kırmızı gibi hareketli renkler kullanarak evinizi neşelendirebilirsiniz. Bu evler daha çok uzun çimenlikli alanlarda çok tatlı duruyor. Hatta etrafını ve girişini beyaz çitler ile çevirirseniz çok daha tatlı bir görüntü yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz