En Çok Tercih Edilen Mutfak Tipleri

0
143

Mutfaklar, özellikle kadınların ilgi alanı olarak görülmekte ve hem kadın hem de erkekler için kullanım alanı nedeniyle önemli bir alan olmaktadır. Mutfakların kullanım işlevselliği, temizliğinin ve hijyeninin kolay sağlanması amacı güdülerek en az kadınların dikkat ettikleri ve üzerinde durdukları kadar günümüz erkekleri içinde önem taşımaktadır.

En güzel mutfak dolabı modelleri baz alınarak hazırlanan bir mutfaktan ziyade  alınan evlerde yahut uzun vadeli kiralanan ve içerisinde değişiklik yapılması muhtemel olan evlerde son dönemde açık mutfak yahut yarı açık mutfak modelleri tercih edilmektedir. Günümüz pratik yaşamına cevap verebilen bu açık ve yarı açık mutfak modellerinde ise küçük alanlara kullanışlı dolaplar, ankastre beyaz eşya ve set üzerine monte edilen küçük mutfak aletleri kullanım kolaylığı sağlarken dağılması ve pis kalmaması için de çok çaba sarf etmek gerekmemektedir.

Metrekaresi küçük evlerde tercih edilmesinin yanı sıra geniş evlerde de yemek odası ile birleştirilerek oluşturulan açık mutfaklar, çok kalabalık olmayan aileler için ideal kullanım avantajlarınıda beraberinde getirmektedir. Açık mutfak için özellikle dolap mobilyalarında daha dikkat edilmekte ve evin genel mobilyasına uyumuna dikkat edilmektedir. Bütünlüğü sağlamak adına daha şık ve tasarımı farklı olanlardan seçildiği için evin bütününü tamalıyor ve orta yaşın altında tüm tüketiciler için daha cazip bir görünüm ve kullanım sağlıyor.

Mutfak modelleri 2017 yılına baktığımızda  en çok tercih edilen mutfak modelleri içerisinde beyaz ya da antrasit rengi dolaplar ve sentetik; ama kullanışlı mutfak tezgahlarını görüyoruz. Temizliği ve görseli çok güzel olan bu mutfak modellerinde ankastreler metalik ya da renkli (zıt renkler kırmızı yeşil, lacivert) kullanılmış tamamen modern tasarım mutfakların dışında yeniden tasarlanarak üretilen retro mutfak dolapları ve retro ankastre beyaz eşyalarda kullanımdadır. Lakin modern mutfaklara göre bu retro mutfak modelleri daha büyük evler ve yaşam alnından bağımsız kapalı mutfaklar için tercih edilmektedir.

Mutfak dolabı modelleri ve fiyatları genellikle kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterse de metrekare olarak kapladığı alan ve tasarımına göre de değişmektedir. Fiyatlandırmada en önemli unsur, sizin tercih ettiğiniz mutfak modeline göre dizaynıyla paralellik göstermektedir. Açık ya da kapalı mutfak tezgah seçimi maliyeti değiştirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz