En Çok Beğenilen Salon Aksesuarları

0
609

Salon evdeki yaşam alanımızdır. Hem rahat edebileceğimiz hem de günün tüm yorgunluğunu atmak için dinlendiğimiz, misafirlerimizi ağarladığımız evin mutfaktan sonra gelen en önemli birimlerinden biridir. Bu sebeple tamaen kişisel zevkinize göre salon dizaynı yaparken tüm zamanların salonda geçirileceğini bilerek temizliği kolay ve şık olan parçaları tercih etmelisiniz.

Cam Salon Aksesuarları

Cam aksesuarların en başında avizeler ve lambaderler gelir. Klasik bir düzen istiyorsanız ve mobilyanız ahşapsa muhakkak lambeder ve avizeleri cam tercih etmelisiniz. Bu aksesuarlar içerisinde en bağenilenler klasik üslupla hazırlanmış üfleme cam olanlarıdır. Fiyat olarak biraz yüksek olsa da kalitesi ve şıklığına söz söylenmez.

Cam aksesuarlar içerisinde eğer salonunuzda bir büfe kullanıyorsanız içerisine diğer objeleri tamamlayacak cam likör ya da çay ve su takımları ile düzenliyebilirsiniz. Salonda niş ya da açık dolaplarınız bulunuyorsa cam sanatçılarının ürettiği biblolar ve hayvan figürleri kullanabilirsiniz.

Salon aksesuarları modern olanlarda daha çok tercih edilenler üç ayaklı kumaş dokusu ile tamamlanmış olanlar en beğenilenler içerisindedir. Bu tarz ham ahşap kullanılan salonlarda çiçeklikler ve küçük raflarda en tercih edilenler ahşapla pirinç yahut bakır objeler oluyor. Şık şamdanlar, şık bakır ya da prinç duvar tabloları alt alınlıkları kullanılmaktadır. Bunları tamamlamak için küçük prinç objelerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Salon aksesuarı fiyat marka ve kullanılan materyale göre değişiklik gösteren fiyatlar  tamamen sizin tercihlerinize göre şekillenir. Bu nedenle bir salon dizaynı şu kadar masraf gerektirir dememiz zor olabilir; ama anabaşlıkları ile bakarsak en çok beğenilen ve tercih edilen salon aksesuarları arasında halılar, aydınlatmalar dekoratif ferforje çiçeklikler süs mahiyetinde biblolar ve tablolar yer almaktadır. Bu sebeple tercih ettiğiniz tablo iyi bir ressama aitse fiyatıda daha yüksek olacaktır; fakat uzun yıllar salonunuzda aksesuar olarak kullanabileceğiniz gibi çocuklarınıza ve torunlarınıza da iyi bir miras ve hatıra olarak kalacaktır.

Bu tür değerli tablolarıın dışında henüz isim yapmamış bir ressamın ya da baskı olan tabloları tercih ederseniz daha ucuza mal etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz