Eklektik Tarz Banyo Tasarım Fikirleri

0
81

İsim olarak çok bilinmese de aslında birçoğumuzun banyosunda uyguladığı tarzların en başında eklektik tarz gelmektedir.

Farkında olarak ya da olmadan uyguladığınız eklektik tarz gösteriş ve sadeliği bir arada kullanarak hoş görünümlü banyolar ortaya çıkarır. Yeni ile nostaljiyi karıştırarak ya da biraz lüks biraz salaş parçaları bir arada kullanarak eklektik tarzda banyolara sahip olabilirsiniz.

Rutinden uzak eklektik banyolar:

Canlı ve enerjik bir banyo dekore etmek isterseniz bu renklerle vintage eşyaları kullanarak rutinden uzak eklektik banyolara sahip olabilirsiniz.

Duvarlarda renkli şeritli pembe ya da turuncu renklerin hakim olduğu, lavabo ve küvette vintage tarzın seçildiği ve oymalı ayna ile süslendiği banyolar bu tarzda bir eklektik tasarımı tamamen yansıtmaktadır.

Eğer çok dar bir banyoya sahip değilseniz bu birleşenlerin arasında puf canlı renkte bir koltuk koyabilir ve yere banyo paspası yerine otantik bir kilim serebilirsiniz.

Kusursuz banyolar için eklektik tarzdan yararlanın:

Kusursuz bir banyo dekore etmek isterseniz her görenin kendinden bir şeyler bulacağı eklektik tarz önerilmektedir. Bu tarza uygun olarak doğal görünümde banyolar farklı süslemeler ile bir araya gelmektedir.

Örneğin; duvarlarda taş dokusunun yansıtıldığı ve yerlerde beyaz seramiklerin uygulandığı banyolara ahşap ve tuğla birleşiminde bir tabla yerleştirebilir ve beyaz tezgah üstü lavabolarını seçebilirsiniz. Yine aynı banyoda kullanacağınız duvara monte ev bitkileri ve pencere görünümünde olan aynalar sizi doğal bir banyodaymışsınız havasına sokacaktır.

Hayal gücüne inanın ve denge kurun:

Eklektik dendiğinde denge ve uyumun hüküm sürdüğü banyolar görmelisiniz. Bu uyumun içerisinde göreceğiniz uyumsuzluklar ortaya çıkmalı ve bundan da denge doğmalıdır.

İşte bu düşünce ortaya ne kadar renkli ve iddialı parçalar seçilirse banyo o kadar eklektik olur sonucunu çıkarır. Siyah beyaz otantik desenlerin hakim olduğu seramikleri zeminde kullanıp duvarda yarıya kadar beyaz fayans yarıdan sonra yeşil ve mavi tonlarda duvar seçtiğinizde ilk denge ve uyumu yakalamış oluyorsunuz.

Bu uyuma uyumsuzluk eklemek için ayaklı, retro küvetlerden edinebilir ve bol kristalli lüks aynaları kullanabilirsiniz. Bronz renkte kalorifer petekleri ve aynı renkte ayaklı lavaboların ayakları beyaz ile birleştiğinde eklektik tarz tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER