Duvar Kâğıtlarında Kabartma Devri

0
18

İnsanın en rahat olduğu yer evidir, denir. İnsanlar bütün gün çalışır kendini en rahat ettiği evinde olmak için sabırsızlanır. İnsanların çalışır, didinir kendilerine ait bir evleri olsun diye uğraşıp dururlar. Sonuç olarak yıllarca çalışıp aldıkları evleri süslemek kişilerin özel zevkleri olmuştur. Ama artık süsleme başka bir boyut atladı. Neden mi? Artık insanlar koltuk, masa, dolap halı derken artık duvarları da süslemeye başladılar. Duvar renkleriyle mi? Hayır. Duvar kâğıtlarıyla yapılmaya başladı. İnsanlar, duvar kâğıtlarıyla boya derdinden kurtuldu. Kullanımı kolay silinebilir, göze hitap eden her zevke göre modeller mevcut. Artık o kadar genişledi ki farklı duvar kâğıdı fikirleri insanları farklı hayal dünyalarına götürüyor.

Derinlik Katan Duvar Kâğıtları

Duvar kâğıdı modelleri insanlar için olmak isteyip de olamadığı mekânları duvarlarına yansıtmak için harika bir seçenek. Günümüzde çalışma hayatından bunalan insanların evlerine gittiklerinde karşılaştıkları harika manzara duvar kâğıdı, bütün stresini alacaktır. Orman ve deniz temalı duvar kâğıtları ruhsal olarak insanı rahatlatmaktadır. Şömine üstü duvar kâğıtları ortama romantiklik katacaktır. Taş desenli olması ortama gerçeklik katar. Yurt dışını sevenler için Paris, Roma, Eiffel kulesi… vb. duvar kâğıtları sizin hayalperest yönünüzü ortaya çıkaracaktır.

Eski yıllarda kullanılan düz duvar kâğıtlarının yerine günümüzde yeni bir çağ açtı. Küf tutmayan silinebilen ve yıllarca özelliğini ve rengini koruyan bu duvar kâğıtları, bir özelliği ile daha kendinden söz ettiriyor. Evet, kabartma duvar kâğıtları. İnsanlar artık hayallerine özlem duyduklar manzaralara derinlik katan taş duvarlara özlem duymuyor. Onlara dokunmak ayrı bir zevk veriyor.

Sizi Yansıtan Tuvaller

Duvar kâğıdı desenleri insanların kendilerini yansıttıkları tuval gibidir. Renkler genelde açık tonlardır. İnsanlar şehir hayatından kaçmak için doğa renklerine daha düşkün. Gece hayatını seven gotik tarzda insanlar koyu tonları tercih etse de sanatsal çalışmalardan vazgeçmeyeceklerdir. Aynen bir romanı okuduğunuzda farklı bir dünyaya adım attığınız gibi odadan odaya da farklı bir dünya sizleri evinizde bekleyecektir. Evinizin tamamlayıcı unsuru olacak kabartmalı duvar kâğıtları. Evinizin sizin eviniz olduğunu ancak bu kadar güzel anlatabilirisiniz. Hepinizin evinde koltuk, masa dolap olacaktır. Ama sizi yansıtan duvar kâğıtları sadece size ait olacaktır.

CEVAP VER