Dış Kapı Süslemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
137

Çoğu insanın hayali olan ev tasarımı, ev dekorları veya süsleme işlemleri alında oldukça kolaydır. İstediğiniz tarzı yaratarak evinizi şahane bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evinizin iç dekoru kadar dış dekoruna da önem veriyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Dış cephe de evin iç dekoru kadar büyük önem taşımaktadır ve hatta dış dekor ne kadar güzel olursa evin çarpıcılığı da ilgi odağı olacaktır. Evinizin kapılarını süslemek istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz önerileri dikkat ile incelemeniz yetecektir.

Bu Öneriler Paha Biçilmez

“En şık ve göz alıcı kapılara sahip olmak ister misiniz?” Elbette ki dediğinizi duyar gibiyim. Sizlere vereceğimiz öneriler eşliğinde istediğiniz tür kapı süsleme modellerini örnek alabilirsiniz. Hatta kendi fikirlerinizi de kapılarınız yansıtabilirsiniz. “Dış kapılarınız süslerken nelere dikkat etmelisiniz?” Maddeler halinde toparlayalım.

  • Eskiye dayanan ve manevi değeri olan tarihi kameralar kullanarak dış kapınızı süsleyebilirsiniz. Bu tarihi kamerayı da güzel ve hoş görünümlü çiçekler ile süsleyerek daha muazzam bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Doğayı çok mu seviyorsunuz? Doğaya uzak bir yerde mi yaşıyorsunuz? Üzülmeyin. O halde doğanın bir parçası olan güzel ve hoş çiçeklerden bir buket yaparak ve şirince küçük bir saksıya da koyarak güzel bir dekor işlemini gerçekleştirin.
  • Ahşaptan yapılan süs eşyaları veya eşinizin ya da çocuklarınızın baş harfleriyle ahşaptan yapılmış olan harfler ile de kapınıza ihtişamlı bir görüntü verebilirsiniz.
  • Evinize dönerken kapınızda asılı olan küçük, süslü ve minyon bir sepet düşünün? Sizce de harika olmaz mı? Etraftan topladığınız küçük taşlar ya da iğne-iplik işiyle uğraşıyorsanız iğne ve ipliğinizi koyabileceğiniz bir yer olarak kullanabilirsiniz.
  • Süsleme yaparken çok fazla abartılı süsler kullanmak yerine daha narin ve sade süslemeler kullanmanız durumunda, çok daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu öneriler sayesinde aklınızda birkaç fikir oluşabileceğini umuyoruz. Bu fikirler çok daha fazla çoğaltılabilir.

Kendini Göster

Sende en can alıcı fikirlerinle süsleme işlemlerine odaklan ve hayalindeki dış kapı süslemelerini oluştur. Hayal gücünü konuşturma sırası sana geldi, başla ve kendini göster.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz