Dinlendirici Bir Tasarımla Bahçe ve Terasınızı Yenileyin

0
124

Yazın sıcak günlerinde zamanımızı en çok geçirdiğimiz yer bize temiz havası ve ferahlığı ile pozitif enerji veren, dinlendiren bahçe ve teraslarımız. Buralar ne kadar temiz, tertipli ve ne kadar güzel tasarımlı olursa yaz günlerimiz o kadar iç açıcı geçer. Kim istemez ki akşamları eş, arkadaş, akrabayı toplayıp hep birlikte güzel bir mangal keyfi yapmayı. E tabii, bu arada gösterişi de eksik etmemek gerek.

Bu yazımızda, sizinle birlikte güzel tasarımlı bahçe ve teraslara bakacağız. Beğenmek ve uygulamak ise size kalmış

Terastan başlayalım:

Doğanın Koynunda Sade ve Şık Dekor

Sade ama bir o kadar da şık gözüküyor. Böyle bir ortam yaratmak da oldukça basit. Doğa ile iç içe olan evlerde özellikle az insan olduğundan böyle bir teras en uygunudur, göz yormayan ve şık.

Tam Yaz Havasında Bir Teras

Renklerin uyumu çok rahatlatıcı. İnsan kendini bir otel odasında gibi hissediyor. Bunun için yeşillik de önemli tabii. Bir de yerde uyumlu halı, etrafta da akşam ışıkları oldu mu, keyfimize diyecek yok.

Zıt Renklerin Uyumu

Yarısı siyah, yarısı beyaz ama mükemmelliğinden ödün vermiyor. Bu yaz koltukları terasa çıkarıyoruz. Bu tasarıma uyacak asma lambamız, ortada küçük masamız, etrafta da güzellik katan çiçeklerimiz varsa, çağıralım konu komşuyu akşama parti var.

Bahçede Eskimo Evi

Teras değil, daha mükemmel bir şey. Bahçenin içinde plastik bir eskimo evi. Neden olmasın, biraz da biz kuralları yıkalım. İstediğiniz büyüklükte yaptırabilirsiniz. Etrafa da kocaman saksıda bitkilerimizi koyalım, oksijenimiz eksik olmasın. Alalım sonra da kitabı elimize, koca dünyayı unutalım.

Tatil Yerini Andıran Bir Bahçe

Ne yani, bu görüntüyü hep tatile gidince mi görebileceğiz? Güzel bir havuzumuz, yanında koltuk takımımız, etrafımız da yeşillik oldu mu çok daha güzel bir bahçe tasarımı yapabiliriz. Ufak detaylar da kendi zevkinize kalmış.

Haydi, çok geç olmadan siz de bahçe ve teraslarınızı yeniden tasarımlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz