Desenlerle Evinize Hareket Katın

0
70

Mobilya sektörü her geçen gün kendini yenileyerek, gelişen teknolojiyle geçmişi harmanlayıp yeni model mobilyaları müşterilerinin beğenilerine sunuyor. Son yılların gözde trend mobilyalarından biri de desenli dokumalar. Desenlerin kendini göstermesi ilk mobilyalarla olmadı tabii ki de. Ev dekorasyonunda halılardan perdelere, aksesuarlardan minderlere ve mutfak eşyaları ve hatta duvar boyalarına kadar pek çok alanda desenler kullanılmaya başlandı.

Ev dekorasyonun son yıllarda neredeyse vazgeçilmezleri haline gelen desenler, evlere de renk ve canlılık getirdi. Çoğunlukla pastel tonlarla bütünleşen desenler sayesinde hemen hemen her evde vintage tarzı yaşatılır hale geldi. Kullanıldığı her alana hareket katan desenler, ev dekorasyonu alanında uzun yıllar kendini göstereceğe benziyor.

Desenli de Olsa Tarz Uyumuna Dikkat Edin

Desenli mobilyalar seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususları atlamamak gerekiyor. Desende fazla abartıya kaçmak, ortamın daha da boğulmasına neden olabileceği için sade ev dekorasyonlarıyla küçük desenler hem ferah ve canlı bir dekorasyon görüntüsü elde etmenizi hem de size huzur veren alanlar yaratmanızı sağlayacaktır.

Eğer koltuk takımlarınızda desenler varsa bunu bütünleyen perdeler şık bir görüntü yakalamanızı sağlayabilir. Ancak halı seçiminde de desen tercih ederseniz ortamı göz yoran dekorasyonla daha da karmaşık hale getirebilirsiniz.

Duvarlarda Çiçekler Açıyor

Pastel tonlarla bütünleşen çiçek desenli duvar kağıtları da son yıllarda ev dekorasyonunda sıkça tercih edilir hale geldi. Eğer siz de evinizde çiçek desenli duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız, mobilyalarınızda ya da aksesuar ve perdelerinizdeki desenlerle duvar kağıtlarınızın uyumlu olmasına özen göstererek ortamı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Bunu yaparken göz yoran, birbirine uyum sağlayamamış renkleri barındıran duvar kağıtları yerine daha büyük çiçek desenlerinin olduğu, aralarında hafif parlaklıkların bulunduğu duvar kağıtlarıyla yaşam alanınıza daha gösterişli bir hava katabilirsiniz.

3 Boyutlu Desenli Tablolarla Odalar Aydınlanıyor

Ev dekorasyonunda son trendlerden biri de 3 boyutlu tablolarla minderler. Her biri birbirinden canlı renklerdeki 3 boyutlu desenli tablolar ve koltuk minderleriyle de ortama canlılık getirebilirsiniz. Sade renklerdeki oturma grubunuza uygun tablo ve minderleri seçerek mutfağınız, salonunuz, yatak ve oturma odalarıyla çocuk odalarına renk katabilir, desenlerin büyüsüyle daha keyifli alanlar yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz