Deniz Temalı Ev Dekorasyon Önerileri

0
76

Bilindiği üzere son zamanlarda deniz temalı ev dekorasyonu konusunda birbirinden farklı denemelere denk geliyoruz. Özellikle de denizin tüm ihtişamını küçük dokunuşlarla evlere aktaran bu tarz dekoratif işlevsellikler, evlerin daha şık ve estetik bir görünüme erişmesini sağlamaktadır. Bu noktada sizlerin evinize deniz temasını aktarmak adına birkaç önemli hususu göz önüne almanız gerek. Yani bu temayı evin tamamına mı yoksa tek bir bölümüne mi aktaracağınız önemlidir. Bunu kesinleştirdiğiniz zaman hayalinizdeki denizi evinize taşımak çok daha mümkün hale gelebilir.

Salonunuza deniz esintileri katın;

Salon ev dekorasyonu için her zaman önemlidir. Perdelerinizin deniz mavisi olması, küçük sehbaların deniz temasına bürünmesi ve en önemlisi de halıları bu tema ile bütünleştirmek sizleri deniz ile buluşturur. Bunun dışında da koltuklar olmasa da koltuk kılıfların deniz atı ya da yelkenli bir tekne şeklinde olması, bu tema üzerinden daha rahat bir dekoratifliğe erişmenizi sağlamış olacaktır. Bu sebepten dolayı da salonlarınızı olabildiğince deniz dolu bir yapı ile şekillendirin. Bu size diğer alanlara da rahat bir şekilde erişmenizi sağlamış olacak. Bu da gerçekten de ortaya sıkı bir etkileşim çıkaracak.

Banyonuz deniz kokulu olsun,

Hele ki küvetli bir banyonuz var ise, mutlaka deniz temasını denemlisiniz. Fayansların deniz mavisi ve beyaz şeklinde tasarlanması ve banyo akseuarlarının deniz ürünlerş anımsatan figürlerle olması sizler için çok neşeli ve güzel bir serinlik katacaktır. Bu sebepten dolayı da banyo yapısını mutlaka göz önüne almalısınız.

Deniz temalı figürlerle evinizi süsleyin

Son olarak deniz teması üzerinden deniz atı, balık, yunus ve daha birçok farklı figürler evinizi süslemek mümkün. Bu durum hem pelüş, hem biblo hem de ahşap tasarımlarla desteklenebilir. Bu da sizlerin tercihine göre şekillenmelidir. Şunu da unutmayın ki deniz bir insan için en önemli mutluluk kaynağıdır. Bu mutluluğu evinize taşıma düşünceniz var ise şayet, mutlaka bahsettiğimiz hususların üzerine durmalısınız.

 

CEVAP VER