Dekorasyonda Mermer Malzeme Kullanımı

0
121

Antik Yunan ve Roma’da zenginlik sembolü olan, yüzyıllardır kullanılan mermerler günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle son dönemlerde favori trend haline gelen mermerler, basit yapısına karşın son derece zarif bir dekor oluşturmaktadır.

Damar yapıları, cinsleri, renkleri ile birbirinden farklı mermer malzemeler evlerimizi, ofislerimizi ve otelleri süslemekte ortama şık bir hava katmaktadır. Sadece klasik tarzda değil, farklı tarzlarda da kullanıldığında her yere uyum sağlayabilmektedir. Dayanıklı yapısı ve ortama tarz bir hava katmasıyla son favori trend haline gelmiştir. Mermerlerin kulanım alanları çok çeşitli olup, detaylandıracak olursak:

Mutfaklarda Mermer Malzemeler ile Şıklığınızı Tamamlayın

Mutfakla içli dışlı olan her insanın bildiği gibi, mermer suya dayanıklı bir malzemedir. Yıpranmalardan etkilenmeyecek, dayanıklı ve mutfağa şık bir hava katacak mermerler mutfaklar için, özellikle tezgahlarda en sık tercih edilen malzemelerden biridir. Bunun dışında mermerler, ahşap malzemelerle kullanıldığında uyumlu olacağı için, özellikle ahşap mutfak dolaplarıyla doğallığın ve zarifliğin yansıması olacaktır. Ayrıca mutfaklarınızda yaratacağınız mermer adalar ile mutfağınızın ışıldamasını sağlayabilirsiniz.

Salonlarınızı Mermerle Tarz Hale Getirin

Mobilyalarınızla uyumlu, şık bir mermer duvar ve ona uygun olarak zeminde kullanacağınız mermer malzemeler ile salonunuzu hem daha geniş hem de daha şık göstermek sizin elinizde. Mermer duvarlar ve duvar süsleri ile dekorasyonunuzu daha sofistike bir hale getirebilirsiniz. Bunun dışında evinizde şömine varsa dışına mermer kaplama yaptırmanız da salonunuzu tarz bir hale getirecektir. Altın sarısı ışıltılar ile son derece uyumlu bir görüntü oluşturan mermerler, farklı renklerle de kolayca kombinlenebilen ve salonunuzu göz yormadan dekore etmenizi kolaylaştıran malzemelerdir.

Banyoda Hamam Etkisi Yaratın

Eski Türk hamamlarından günümüze kadar gelen bir gelenek olan banyoda mermer kullanımı, sıklıkla karşımıza çıkan seçeneklerden biridir. Küçük banyonuzu çok daha ferah ve şık hale getiren mermerler, geniş banyolarda kullanılan koyu renkli mermerler ile çok daha hoş bir hava yaratmaktadır. Böylelikle farklı renk ve desen seçenekleri ve farklı dekorasyon fikirleri yaratabilmenize olanak sağlamaktadır. Mermer yer döşemeleri ve duvarlar ile banyonuzun havasını değiştirebileceğiniz gibi mermer küvetlerle de kendinizi şımartabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz