Dekorasyonda Ezber Bozmak için Nelere Dikkat Etmeli?

0
95

Dekorasyon gün geçtikçe daha da önem kazanan bir terim haline gelmektedir. Dekore edilen odaların havası dekore edilme türlerine göre dahi çeşitlenmektedir. Dekorasyonun gücünü görmek için siz de evinizi dikkat edilmezi gereken noktalara göre dekore edebilirsiniz. Dekorasyonun altın kuralları uygulanırsa iyi sonuçlar almanız kaçınılmaz olmaktadır. İşte dekorasyon yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

Öncelikli Olarak Dekore Edilecek Odanın Boyutu Ve Büyüklüğü Kesinlikle Göz Ardı Edilmemelidir

Dekorasyon sırasında yapılan en büyük hatalardan biri de dekore edilecek odanın boyutlarını atlamak olmaktadır. Çok büyük bir odaya küçük eşyalar alarak her yeri boş bırakmak veya da çok küçük bir odaya bir çok eşya almaya çalışmak en büyük hatalardandır.

Dekore Edilecek Odanın Şekli

Dekore edilecek odanın şekli de çok önemlidir. Özellikle L koltuk yani köşemlerin kare şeklinde ki odalara alınması uygundur. Bu koltukları duvara döşemek mantıklıyken eğer dayayacak bir duvar yoksa odada geçişleri engelleyen bir koltuk haline gelir.

Renklerin Uyumu Dekorasyon için Çok Önemlidir

Renkler belki de odanın havasını hemen değiştiren en büyük unsurlardan bir tanesidir. Odayı rengarenk döşemek istiyorsanız bile renklerin zıtlıklarının uyumundan dahi yararlanabilirsiniz. Bir de renkleri odayı ne tarz da döşemek istediğinize bağlı olarak ayarlamalısınız. Eğer odayı rustik bir tarzda döşemek istiyorsanız odada renkli renkli eşyalar kullanamazsınız. Bunun yerine daha sade renklerde eşyalar tercih etmeniz gerekmektedir.

Mobilyaları da İstediğiniz Tarza Göre Alın

Yine belki en çok yapılan hatalardan bir tanesi de mobilyaların odanın havasıyla bir bütün halinde ilerlememesidir. Eğer odanızı barok tarzında olmasını istiyorsanız oymalı ve ihtişamlı mobilyalardan seçmeniz gerekmektedir. Eğer odanızın daha rustik olmasını istiyorsanız da mobilyaların ahşap ve sade olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Doğru Yere Doğru Eşya Koyun

Yanlış yere konulan bir mobilya belki de odayı itici bir hale getirebilmektedir. Bu yüzden eşyaları odanıza göre alıp doğru yere koyana kadar her alternatifi deneyin.

Dekorasyonda ezber bozmak için bu maddelerin hepsini dikkatli bir şekilde uygulamaya çalışın.

CEVAP VER