Dekorasyon Mucizesi

0
55

Mimarların, iç mimarların yaptığı işe saygı duyarak başlıyoruz söze. İhtiyaçlarımız bizi hayata tutunduruyorken, kendimizi mutlu hissetmemizin anahtarı “Uyum”. Ev yaşamımızda gözlerimizin uyumu hissetmesi, iş hayatımızda çalışma arkadaşlarımızla uyum kadar vazgeçilmez oluyor artık bizim için. Tatmin olma duygumuzu zirve yolcusu yapıyor diyebiliriz bu tutkumuz için. Bir yanımız şikayetçi iken diğer yanımız bizim için ihtiyaç haline gelebilecek yeni bir sektör doğuruyor “Dekorasyon”. Yeni bir sektör demek ne kadar doğru, tartışılır. Ama sektör, lüks olmaktan çıkıp ihtiyaçlar listemize doğru emin adımlarla ilerliyor.

Peki dekor denince en önemli unsur ne derseniz, kesin ve net bir cevabımız olacaktır bu soruya: “Renkler”. Renkler hayatımıza enerji katar. Her rengin enerjisi farklı da olsa, uyumlu olması şartıyla bir sürü rengi bir arada görmek bize heyecan katıyor. Ve her bir dekor bu renkliliği hak ediyor.

Bahçe Dekoru

Dekor denince aklıma ilk ne geliyor diye düşünmekten alamadık kendimizi ve daha düşünceye dalmadan aklımıza ilk gelen bahçe dekoru oldu. Günlerimizin büyük kısmını bahçede geçirdiğimiz güzelim yaz mevsiminin etkisiyle bahçe dekorunun önemi arttı.

Şimdi bir hayal kuralım. Rengarenk çiçeklerle sarılmış beyazlar içindeki evinizin mavi kapısından dışarıya adımınızı atar atmaz yemyeşil çimler karşılıyor sizi. Çimler üzerinde usulca ilerliyorsunuz ve rüzgar gülünün hafif esintideki dönüşüne şahit oluyorsunuz. Derken, yol sizi kamelyaya ulaştırıyor ve beyaz tülü arkanıza alıp kuruluyorsunuz hamağınıza. Zira günün kitabı sizi orada bekliyor.

Ev Dekoru

Sade ve şık seçimler yapmak her yiğidin harcı değildir. Ama tıpkı yaşamımızda benimsememiz istenen bu minimalist yaklaşım, evimiz içinde de olsa hayır demeyiz gibi. Az eşya ile kurulan bir ev, bizim üzerimizde sakinleştirici bir etki yaratacaktır. Göz yoran ve kalabalıklığından rahatsızlık duyacağımız birçok eşyanın göz önünde olmayışı ile tabi. Altın kuraldır, dikkat!

Ofis Dekoru

İş yerimizde günlük geçirdiğimiz minimum 9 saati baz alırsak, ruh halimiz için maruz kaldığımız görüntüleri kontrol altına almalıyız, acilen. Ev ve bahçe dekoru için söylediklerimizi bir kenara atıyoruz şimdi. Ofis için olmazsa olmaz, bizi oraya aitmişiz gibi hissettirecek duyguyu yakalamak. Peki “Nasıl olacak bu iş?” sorularınız yanıtsız kalmayacak, merak etmeyin. Size ait bir fotoğraf, bir kalemlik veya bir terlik bu hissi oluşturmanın yegane yoludur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz