Davlumbaz Deyip Geçmeyin, Mutfağınız için En Uygununu Seçin

0
20

Yemek yaparken tüm evin, hatta bazen tüm binanın içini yemek kokularının sarması, hiçbir insanın hoşlanacağı bir durum değildir. Pişirdiğiniz yemeğin kokusunun her yere yayılmasını engellemek için mutfağı havalandırmak genellikle yeterli bir yöntem değildir. Açtığınız pencereden gelecek hava yemeğin kokusunun diğer odaları sarmasına neden olabilir. Bir düşünsenize yatak odanızın yemek kokularıyla dolduğunu. Gece yatarken sizin bile mideniz bulanacaktır.

İstenmeyen yemek kokuları için en iyi çözüm davlumbazlardır. Ancak davlumbaz seçiminde de bazı özelliklere dikkat etmezseniz, boşuna çaba harcamış, yemek kokularının tüm eve dağılmasının önüne geçemez olursunuz.

Evinizin Özelliklerine Göre Davlumbaz Seçin

Davlumbaz seçiminde evinizin özelliklerine dikkat edin. Eğer Amerikan tipi bir mutfağınız varsa yemek kokusunun büyük bir alana yayılmasını engellemeye çalışmanız gerekecektir. Bunun için de emiş gücü yüksek bir davlumbaz seçmelisiniz ki mutfağınıza açılan odanızda televizyon izleyenler yemek kokuları arasında boğulmasın.

Mutfağınız hiçbir odayla birleşmiyorsa emiş gücünden biraz fire vermenizde hiçbir sakınca yok. Ancak ocağınızın büyüklüğü ile davlumbazınızın boyutu arasında da fark olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü ocağın davlumbazdan daha büyük olması, ister istemez kenarlardan yemek kokularının yaşam alanlarınıza dağılması anlamına gelecektir.

Marka Önemli; Ama Sessizliği de Göz Ardı Etmeyin

Davlumbaz seçerken kaliteli bir marka genellikle size daha iyi bir performans sunacaktır ancak her iyi markadan iyi bir performans alacaksınız diye bir kaide de yok. Çok kaliteli diyebileceğimiz bazı markalar sizin aradığınız özelliklere uygun olmayabilir. Mesela çok iyi bir emiş gücüne sahip bir davlumbaz inanılmaz sesiyle hem sizi hem de ailenizi rahatsız edebilir. Eğer küçük çocuklarınız varsa ve onlar uyurken yemek yapma şansına sahip olabiliyorsanız, bu durumda yüksek sesli bir davlumbaz hiç işinize yaramayacaktır. Bu nedenle, davlumbaz alırken tüm özelliklerini bir arada değerlendirmekte yarar var.

Mümkün olduğunca sessiz çalışarak size en iyi performansı sağlayan bütçenize uygun bir davlumbaz bulmak, bu alandaki teknolojik gelişmeler sayesinde çok da zor değil. Davlumbaz alırken mutlaka teşhirdeki aynı ürünün performansını ve ses yüksekliğini test edin.

Kolay Temizlenen Ürünleri Tercih Edin

Davlumbazı seçerken ayrıca ürünün kolay temizlenebilme özelliğini de inceleyin. Malum sürekli yağ içindeki bir davlumbaz hem sizi hem de misafirlerinizi rahatsız edecektir. Kolay temizlenebilen ve hem de küçük dokunuşlarla en iyi parlaklığı elde edebileceğiniz bir ürün olması işlerinizi de kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER