Dar Kapı Girişleri Nasıl Dekore Edilmeli?

0
294

“İlk izlenim her zaman önemlidir” sloganı hayatımızda her alanda aklımıza gelen bir cümledir. İlk iş görüşmesine giderken özenle hazırlanmak, araba alırken dış görünüşüne bakmak, ev veya başka bir ürün satarken ilk olarak en güzel yanlarını anlatmak da işte bu yüzdendir. Peki hayatımızın her alanında dikkat ettiğimiz ilk izlenimleri, evlerimizde neden uygulamıyoruz? Evlere ilk giriş, ilk izlenim açısından oldukça önemlidir. Bu yazımızda dar kapı girişleri nasıl dekore edilir, neler kullanılmalıdır sizler için inceledik.

Açık Renkler Kullanın

Duvar boyası seçiminde mekanı ferahlatmak ve geniş göstermek için, koyu ve mekanı küçülten renkler yerine daha çok açık hatta mümkünse beyaz rengini kullanın. Bu dar kapı girişini daha geniş göstermeniz için en büyük hileniz olacaktır.

Gömme Dolaplar Kullanın

Evlere girişte ilk görmek istediğiniz dağınık ayakkabılar ve vestiyere gelişi güzel asılmış montlar, kabanlar değil ise mutlaka gömme dolaplardan faydalanın. Hem düzenli hem de kullanışlı bir dolap, dar kapı girişinizi daha sevimli göstermenize yardımcı olacaktır.

Yeteri Kadar Işık Kullandığınızdan Emin Olun

Evlerde ışıklandırmanın en fazla ihmal edildiği yerlerden biridir kapı girişleri. Ancak ışıl ışıl bir görüntü, mekanı olduğundan geniş göstermekle kalmayıp, insanı canlandırıcı bir his de uyandırır. Sarkıt ve geniş avizeler yerine duvar apliklerini veya spot, LED aydınlatmaları tercih etmenizi öneririz.

Aynaların Büyüsünden Faydalanın

Aynalar, doğru açı ile kullanıldıklarında farklı boyutlar yaratarak odaya ayrı bir boyut kazandırırlar. Bu nedenle dar kapı girişlerinin olmazsa olmazı aynalardır. Karşılıklı yerleştireceğiniz iki ayna, doğru bir ışıklandırma yardımı ile size sanki sonsuz boyutlu bir yerdeymişsiniz hissi verecektir.

Aksesuarlarda Boğulmayın

Fazla aksesuar fazla şıklık demek değildir. Bu nedenle sadelikten yana olun. Dar kapı girişleri için seçeceğiniz hoş kokulu bir çiçek, kapı girişinde hem taze bir hava hem de ferahlık hissi uyandıracaktır.

Unutmayın, evleriniz size verilmiş boş bir tuval gibidir. Bu tuvale siz doğru parçaları, renkleri ve dekoratif ürünleri seçerek, resmin bütünlüğünü sağlayabilirsiniz. Doğru seçimler yapamayacağınızı düşünüyorsanız, profesyonel bir yardım almanız en faydalı seçim olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz