Havuzlu Bahçeler Nasıl Dekore Edilmeli?

0
182

Havuzlu bir bahçeniz var ve farklı bir dekorasyon önerisi istiyorsanız sizin için hazırladığımız dekorasyon önerileri ile havuzlu bahçenizi dekore ederken fikir alabilirsiniz.

Eğer evinizin dekorasyonuna başlarken havuz yapım aşamasında iseniz ilk önce bahçenize yaptıracağınız havuzun yerine karar vermelisiniz. Eğer yüzmek amaçlı bir havuz yaptıracaksanız bahçenizi öldürmeyecek büyüklükte bir havuz tercih etmelisiniz. Elbette çok büyük olduğu kadar çok küçük yapılmış bir yüzme havuzu da işinizi görmeyecektir. Bu nedenle havuzun büyüklüğü son derece önemlidir. Büyüklüğüne karar verdiğinizi havuzunuzun yerleşim yeri de bir diğer önemli husustur. Bahçenizin tam ortasına bir havuz yaptırırsanız oturmak için ayırmanız gereken alandan da feragat etmiş olabilirsiniz.

Mevsim şartlarını da dikkate alarak güneş alabilen ve daha kenarda olacak bir havuz idealdir. Elbette bütün bunları hallettikten sonra en önemli ve geriye kalan tek nokta güvenlik. Yaz aylarının gelmesi ile beraber en çok vakit geçirilen yerlerden birisi olan yüzme havuzlarında çocuklarınız eğlenceli vakit geçirsin istiyorsanız mutlaka öncesinde gerekli güvenlik önlemlerini de almalısınız. Havuz kenarlarını kaymayan malzemelerden üretilmiş zeminler le döşemeli ve kullanılmayan zamanlarda mutlaka bir file yardımı ile havuzu kapatmalısınız.

Eğer dekore edeceğiniz havuz yüzme amaçlı değil, süs amaçlı bir havuz olacaksa bu tür havuzların dekorasyonunda süs havuzunuzun kenarlarına yerleştireceğiniz süs bitkileri ve içinde kullanacağınız aksesuarlar bu tür havuzları bambaşka bir havaya çevirebilir. Havuzun içinde çeşitli ışık oyunları ile oluşturacağınız renkler ile etrafına farklı renkler ile oluşturacağınız renk cümbüşü sizi görüntüsü ile bambaşka diyarlara götürebilir. Ayrıca içine yaptıracağınız fıskiye gibi seçeneklerle sadece görüntü değil, su sesi ile de yaratacağınız bu huzuru daha katmerli hale getirebilirsiniz.

Bahçenizin etrafına yapacağınız zemin döşemesinde ahşap zeminleri tercih etmeniz size yazlık bir alanda bulunuyorsunuz hissini daha çok verecektir. Ahşap malzemeden yaratacağınız dekorasyonunuzun üzerine yine bahçenizin büyüklüğüne göre şezlongda koyarak kendinizi tatilde gibi hissetme şansı yaratabilirsiniz.

Aynı zamanda havuzlu bahçe dekorasyonun da diğer tüm ev dekorasyonu gibi aksesuarlar çok önemlidir. Güzel mumlar alarak geceleri de farlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz